لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۰۲

«ارتش اسراييل برای مقابله با ايران مشکل مالی دارد»


افرایم اسنه، معاون وزارت دفاع اسراییل

افرايم اسنه معاون وزير دفاع اسراييل روز دوشنبه دوم ژوئيه گفت که نيروهای مسلح اسراييل، بودجه لازم را برای مقابله با تهديد هسته ای جمهوری اسلامی ندارند.


آقای افرايم اسنه، که از پست کنونی خود خارج خواهد شد به راديو ملی اسراييل گفت: «اگر تحريم های اقتصادی بين المللی عليه ايران، زودتر و شديدتر اعمال شده بود، شايد امروز لازم نبود درباره گزينه های ديگر صحبت کنيم.»


آقای اسنه، با اشاره به سياست آمريکا مبنی بر اعمال تحريم عليه ايران گفت که ميان ارتش اسراييل و آمريکا، هيچ «هماهنگی» در سطح عملی برای برخورد با ايران وجود ندارد.


افرایم اسنه، با اشاره به سياست آمريکا مبنی بر اعمال تحريم عليه ايران گفت که ميان ارتش اسراييل و آمريکا، هيچ «هماهنگی» در سطح عملی برای برخورد با ايران وجود ندارد.

او گفت: «ايالات متحده آمريکا يک متحد است اما هيچ هماهنگی در سطح عملی ميان ما و آنها وجود ندارد.»


جرج بوش رييس جمهوری آمريکا ابراز اميدواری کرده است که مناقشه هسته ای ايران، از طريق ديپلماتيک حل شود. با اين حال او همه گزينه ها، از جمله گزينه نظامی را قابل بررسی می داند.


شورای امنيت سازمان ملل متحد تا کنون، به خاطر آنچه سرکشی ايران در عمل نکردن به درخواست های جهانی برای تعليق فعاليت های هسته ای بحث انگيز، تحريم هايی را عليه ايران اعمال کرده است.


اما اسراييل کشور خاورميانه ای که گمان می رود زرادخانه هسته ای بزرگی داشته باشد، می گويد ايران به دنبال ۱۸ سال پنهانکاری، در پوشش برنامه اتمی خود، در تلاش توليد سلاح هسته ای است و اين اتفاق می تواند بر تنش های منطقه کم ثبات خاورميانه بيفزايد.


ايران می گويد هدف از برنامه هسته ای اين کشور، توليد برق با استفاده از انرژی هسته ای است.


کشورهای غربی تهديد کرده اند که اگر جمهوری اسلامی ايران به خواسته های شورای امنيت سازمان ملل توجه نکند تحريم های بيشتری عليه اين کشور اعمال خواهند کرد.


XS
SM
MD
LG