لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۲۱

محدود بودن رزمايش اسراييل و آمريکا به علت تنش در منطقه


در رزمایش مشترک آمریکا و اسراییل، نفرات محدود است

رزمايش مشترک دفاع هوايی اسراييل و آمريکا که قرار است در ماه جاری ميلادی برگزار شود، به علت تنش های موجود در منطقه خليج فارس، امسال دامنه محدودتری خواهد داشت.


در رزمايش امسال، بر خلاف رزمايش های گذشته، نفرات کمتری به کار گرفته شده اند و از شبيه سازی کامپيوتری، به طور گسترده ای استفاده شده است.


يک منبع امنيتی اسراييل به خبرگزاری رويتر گفته است: «به علت وضعيت منطقه، به ويژه در مورد ايران و مسايل ديگر، عرصه رزمايش کنونی، محدودتر از رزمايش های قبلی خواهد بود.»


اسراييل و آمريکا، ايران را متهم به تلاش برای توليد سلاح هسته ای که بتوان آن را بر موشک های دوربرد سوار کرد می کنند. ايران می گويد برنامه هسته ايش مقاصد صلح آميزی را دنبال می کند و از اجرای خواست جامعه جهانی برای متوقف کردن فن آوری غنی سازی اورانيوم که مصرف دوگانه هم توليد بمب اتمی و هم توليد سوخت هسته ای دارد، خودداری می کند.


سرگرد کاگليری در ژورنال «خبرهای دفاعی» مربوط به ارتش آمريکا گفته است امسال وقت کافی برای برنامه ريزی يک عمليات گسترده تر نبوده است

مقام های اسراييلی و آمريکايی، رزمايش جونيپر کبرا را يک رزمايش معمولی و بدون قصد پرداختن به خطر منطقه توصيف می کنند.


پگی کاگليری، يک سخنگوی ارتش آمريکا گفته است محدود کردن دامنه رزمايش جونيپر کبرا، به علت مسايل فنی مربوط به آماده سازی، و نيز به علت جنگ سال گذشته اسراييل با چريک های حزب الله در لبنان بوده است.


خانم کاگليری به ژورنال «خبرهای دفاعی» مربوط به ارتش آمريکا گفته است امسال وقت کافی برای برنامه ريزی يک عمليات گسترده تر نبوده است.


بر پايه اين گزارش، در رزمايش امسال برای اولين بار، اسراييل سيستم دفاعی آمريکايی ت.اچ.ای.ای.دی را که معادل موشک پيکان اسراييلی است امتحان می کند. ت.اچ.ای.ای.دی قادر است موشک دشمن را در جو نابود سازد.


ارتش اسراييل در بيانيه ای، رزمايش جونيپر کبرا را بخشی از آموزش های معمول مربوط به دفاع هوايی قلمداد کرده است.


عمليات قبلی جونيپر کبرا، در مقاطع زمانی که تنش ها در خاورميانه زياد بوده، اجرا شده است.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG