لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۴۸

مطهری: عارضه قلبی کروبی فرصتی برای پایان دادن به حصر خانگی او است‎


علی مطهری طی سال های اخیر بر غیر قانونی بودن حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تاکید کرده است.

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، روز سه شنبه سوم مرداد، گفته است، بیماری مهدی کروبی، از رهبران اعتراضات به نتیجه انتخابات سال ۱۳۸۸، و بستری شدن وی در بیمارستان فرصتی برای پایان دادن به حصر خانگی او است.

علی مطهری در پیامی در توییتر خود نوشته است: «عارضه قلبی جناب آقای کروبی و انتقال ایشان به بیمارستان فرصت خوبی است که با تدبیر به داستان غم انگیز حصر خانگی وی خاتمه داده شود.»

فرزند مهدی کروبی روز دوشنبه دوم مرداد از بستری شدن پدرش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان خبر داده بود.

محمد تقی کروبی به رادیو فردا گفت که پزشک وزارت اطلاعات روز دوشنبه پس از معاینه وی تشخیص داده است که پدرش باید در بیمارستان بستری شود.

محمد تقی کروبی از اشاره به نام این بیمارستان خودداری کرد. ولی وی با اشاره به اینکه مهدی کروبی دو شب پیش ناراحتی قلبی داشت، افزود که ناراحتی قلبی در دوره حصر خانگی و مشکلات ناشی از آن به وجود آمد.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از بهمن ۸۹ بدون برگزاری دادگاه در حبس خانگی به سر می‌برند.

حصر خانگی رهبران معترضان در شرایطی ادامه دارد که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز چند بار گفته لازم است آنها در حصر بمانند.

در این زمینه، شماری از چهره‌های سیاسی از جمله علی مطهری به طور مداوم بر غیرقانونی بودن حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد تأکید کرده‌اند.

نایب رییس مجلس در ۱۲ خردادماه سال جاری نیز در نامه‌ای از رییس قوه قضاییه ایران خواسته بود برای رفع ادامه حصر خانگی که می‌رود «تبدیل به معضلی برای جمهوری اسلامی شود» اقدام کند.

پیشتر فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در نامه‌ای به وزیر اطلاعات، در ۱۸ اسفندماه سال گذشته گفته بود، «مسئولیت سلامت و جان همسرم بر عهده نظام است.»

مهدی کروبی از زمان حصرخانگی در سال ۱۳۸۹ تاکنون شش عمل جراحی دیسک کمر، زانو، مجرای ادرار، چشم و قلب داشته است.

دیدن نظرات (۳۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG