لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۲۷

ارتش آمریکا: یکی از دستیاران رهبر گروه حکومت اسلامی در سوریه کشته شد


ارتش آمریکا می گوید، این مقام گروه حکومت اسلامی در یک عملیات زمینی کشته شده است. (عکس از آرشیو)

جان توماس،‌یک سخنگوی «فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا روز جمعه گفته است، یکی از دستیاران ابوبکر البغدادی، رهبر گروه حکومت اسلامی،‌ داعش، در یک عملیات زمینی کماندوهای آمریکایی در سوریه کشته شده است.

به گزارش رویترز، این سخنگوی نظامی ارتش آمریکا تصریح کرده است، عبدالرحمان ازبکی که نقشی مهم در حمله به یک کلوپ استانبول برعهده داشت،‌در نزدیکی شهر میادین در ششم آوریل، کشته شده است.

جان توماس گفته است: آنچه که به طور کلی می توانم در این باره بگویم این است که این یک عملیات زمینی بود.

طبق این گزارش، این سخنگوی نظامی آمریکا تاکید کرده است که عبدالرحمان ازبکی در حمله هوایی کشته نشده است.

جان توماس در ادامه تاکید کرده است که عبدالرحمان ازبکی در تسهیل حمله به کلوپ شبانه رینا در استانبول نقش داشته داشته است.

دو روز پس از حمله مرگبار به کلوپ شبانه رینا در استانبول که ۳۹ کشته برجای گذاشت، گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آن را بر عهده گرفت و اعلام کرد که یکی از «سربازانش» این عملیات را انجام داده است.

مقام‌های ترکیه دوهفته پس از این حمله از بازداشت عبدالقدیر ماشاریپف، شهروند ازبکستان، به عنوان عامل حمله به کلوپ رینا خبر دادند.

حمله به کلوب شبانه‌ رینا در استانبول، در جریان جشن آغاز سال نوی میلادی انجام شد. وزیر کشور ترکیه گفته بود، ۱۶ نفر از قربانیان شهروندان خارجی بوده‌اند.

پیشتر گزارش‌ها حاکی از آن بود که شهروندانی از کشورهای اتباع عربستان سعودی، مراکش، لبنان، لیبی، یک دختر ۱۸ ساله اسرائیلی و یک بلژیکی در میان کشته‌شدگان بودند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG