لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۳۸

ليگ قهرمانان فوتبال آسيا؛ استقلال با پيروزی مقابل پاختاکور به رده دوم رسيد


تيم استقلال ايران در سومين هفته ليگ قهرمانان فوتبال آسيا طعم پيروزی را چشيد و در حضور حدود ۶ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی تيم پاختاکور ازبکستان را چهار بر دو شکست داد تا در گروه دوم چهار امتيازی و صاحب رده دوم گروه شود.

در حالی که استقلال بر تيم دوم تاشکند (بعد از بنيادکار) از نظر سرعت و تکنيک برتری محسوسی داشت، در آغاز يک «شوک» ناگهانی را تحمل کرد. شليک دوسان ساويک پس از برخورد به سر مدافع تيم «آبی»، کمانه ای دور از دسترس محمد محمدی به درون دروازه استقلال داشت (در دقيقه چهارم).

اما اين گل استقلال را به خود آورد و دو گل پياپی ميزبان را از نگرانی خارج ساخت. ناپايداری و ناهماهنگی دروازه بان ومدافعان پاختاکور، خطای هند دروازه بان از پی پاس به خودی را به همراه داشت که خطای دو ضرب از داخل محوطه جريمه توسط کاپيتان فرهاد مجيدی به هوار ملا محمد سپرده شد تا با يک ضربه دقيق در دقيقه ۱۳ نتيجه را برابر کند. در دقيقه ۲۳ ارسال بلند توپ توسط ايمان مبعلی از راست، با اشتباه مدافع و دروازه بان پاختاکور فرهاد مجيدی را در موقعيت عبور از دروازه بان و به ثمررساندن گل دوم قرار داد. اما اين حضور موثر تنها ۳۷ دقيقه دوام داشت و کشيدگی عضله ران باعث شد تا جايش را به مهدی سيدصالحی بسپارد- و بازوبند کاپيتانی اش را به اميرحسين صادقی.

در شروع نيمه دوم در حالی که سيدصالحی با ارسال يک توپ از راست با ضربه محکم و تماشايی سر گل سوم را به ثمر رساند، اصرار در بيرون آوردن پيراهن باعث اخطار به او شد. اخطاری که با مصدوميت فرهاد مجيدی می تواند در ديدارهای آينده برای استقلال نگران کننده باشد.

پاختاکور که در خانه با تيم النصر عربستان دو بر دو کرد و در دوحه دو بر يک مغلوب السد قطر شد، در برابر استقلال همواره چشم به شليکهای از راه دور داشت که محمدی در درون دروازه تسليم پذير نشان نمی داد.

استقلاليها پس از مدتی آسان گرفتن بازی سرانجام در دقيقه های پايانی دو فرصت عالی برای برهانی و سيدصالحی را با بی دقتی در ضربه آخر داد تا يک بار ديگر کابوس مسابقه نخست با السد را پيش چشم ببيند. اين بی دقتی ها به «صنعت شيخوف» فرصت داد تا در دقيقه ۹۰ گل بزند و فاصله را کم کند. همين گل ديرهنگام چهار دقيقه وقت تلف شده پراضطراب را برای استقلال و هواخواهانش به وجود آورد که اين بار برايشان پايانی خوش داشت.

در اوج اين نگرانی آرش برهانی گل چهارم را برای آسودگی آبی پوشان در آخرين دقيقه وقت تلف شده به ثمر رساند.

پرويز مظلومی در اين بازی مجتبی جباری را در آخرين دقيقه های بازی به ميدان فرستاد تا اين هافبک بازيساز از نظر روحی برای مسابقه برگشت دو هفته ديگردر خانه پاختاکور مهيا شود.

استقلال با اين بازيکنان نخستين پيروزی در گروه را تجربه کرد: محمد محمدی - هادی شکوری، پژمان منتظری، اميرحسين صادقی، جواد شيرزاد - ، ايمان مبعلی (از دقيقه ۸۸ مجتبی جباری)، کيانوش رحمتی، هوار ملامحمد - آرش برهانی، فرهاد مجيدی (کاپيتان) (از دقيقه ۳۷ مهدی سيد صالحی). سرمربی: پرويز مظلومی.

يک روز پيش از اين تيم السد قطر در دوحه تيم النصر عربستان را يک بر صفر شکست داد تا بی شکست با هفت امتياز پيشتاز گروه دوم شود. استقلال و النصر هر کدام با چهار امتياز به دليل تفاضل گل به ترتيب در رده دوم و سوم قرار دارند.

استقلال علاوه بر پاختاکور بايد مسابقه با السد را نيز در خانه حريف بازی کند ولی مسابقه با النصر را در ورزشگاه آزادی ميزبانی می کند.
XS
SM
MD
LG