لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۵۰

کاربران فيس بوک از مرز ۵۰۰ ميليون گذشت


فيس بوک اعلام کرد که پس از ۶ سال از آغاز فعاليت خود تعداد کاربران آن در سراسر جهان از مرز ۵۰۰ ميليون نفر گذشت.

تعداد کاربران فيس بوک در ماه فوريه امسال به ۴۰۰ ميليون رسيده بود و افزايش صد ميليون نفر در ۶ ماه گذشته نشان می دهد که شتاب و ضريب رشد کاربران اين شبکه هنوز کاهش نيافته است.

به مناسبت آغاز ششمين سال فعاليت فيس بوک و رسيدن تعداد کاربران آن به ۵۰۰ ميليون نفر صفحه ويژه ای به نام « داستانهای فيس بوک» راه اندازی شده که فرصتی است برای کاربران تا در مورد تاثير اين وب سايت بر زندگی خود بنويسند.

همانطور که انتظار می رفت آن بخش از داستانهايی که در صفحات اول « داستانهای فيس بوک» منتشر شده اند همگی به شکل ديوانه واری از فيس بوک تعريف می کنند. اما در عين حال اين صفحات يک راهنمايی جغرافيايی و نقشه بسيار جالبی دارد که از آن طريق می توان محل انتشار هر يک از اين داستانها را پيدا کرد.

مارک زاکر برگ، مديرعامل فيس بوک، در مراسمی در موزه علوم کامپيوتر آمريکا به اين مناسبت سخنرانی کرد و گفت که وب سايت فيس بوک فراتر از آنچه که رسالت اوليه سايت های گروهی – اجتماعی بود رشد کرده است.

زاکر برگ گفت همچنین گفته است: شش سال پیش که در حال شروع کار در فیس بوک بودیم هرگز تصور نمی کردیم مردم این گونه از فیس بوک استفاده کنند.

زاکر برگ همچنين اعلام کرد که فيس بوک ممکن است در مورد مديريت اطلاعات خصوصی افراد اشتباهاتی مرتکب شده باشد اما به زودی تغييرات و اصلاحات جديدی در اين زمينه اعلام خواهد شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG