لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۱۵

توقف پرسپولیس در حضور ۷۰ هزار تماشاگر


پرسپوليس بعد از تساوی صفر بر صفر با راه آهن، اين بار در ميزبانی تيم جوان و پر تحرک فجر سپاسی شيراز به تساوی سه بر سه دست يافت

پرسپوليس بعد از تساوی صفر بر صفر با راه آهن، اين بار در ميزبانی تيم جوان و پر تحرک فجر سپاسی شيراز به تساوی سه برسه دست يافت. اين تساوی در حالی بود که تيم پرطرفدار تهرانی تا لحظه های پيش از سوت پايان نيمه نخست سه بر يک جلو بود.


پرسپوليس در حضور حدود ۷۰۰۰۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی، نيمه نخست سه بر دو بر تيم فجر سپاسی پيش بود. در اين نيمه پرگل سپاسی در ابتدا و انتهای ۴۵ دقيقه گل هايی زد که بر نمايش تهاجمی پرسپوليس و سه گل اين تيم شکل زيباتری داد.


در حالی که کفه ترازو دو بار به سود دو تيم سنگين شد، گلزنی های محسن خليلی برای سرخپوشان و بهمن طهماسبی برای طلايی پوشان سپاسی ( هر کدام دو گل ) شکل زيبايی به اين روياروی پر هيجان داد.


در دقيقه هفتم خطای پنالتی مهدی واعظی، دروازه بان پرسپوليس، به محمود محمدی فرصت داد تا به تيم شيرازی برتری يک بر صفر دهد. اما بازی رو به جلو پرسپوليس باعث شد تا محسن خليلی در دقيقه های ۱۴ و ۲۳ برتری را از آن پرسپوليس کند و در دقيقه ۴۴ ضربه تمام کننده عباس آقايی - در پی شليک خوب و از راه دور کريم باقری و دفع ناقص سوشا مکانی، دروازه بان سپاسی- چنين به نظر بيايد که نيمه نخست سه بر يک به سود پرسپوليس تمام شود.


اما در واپسين لحظه های وقت تلف شده نيمه نخست، شليک تماشايی بهمن طهماسبی و غافلگيری واعظی و مدافعان، توپ را در تور دروازه سرخپوشان قرار داد تا نيمه دوم سرنوشت بازی به گونه ای خلاف تصور و خوشبينی پرسپوليسی ها باشد.


اين گل باعث شد تا طهماسبی با گذشت پنج دقيقه از نيمه دوم با يک ضربه سر هشيارانه مسابقه ای را که به نظر می رسيد جريانی به سود پرسپوليس داشته باشد، سه بر سه برابر کند. نتيجه ای که تا پايان پابرجا ماند.


در اين مسابقه گرچه پرسپوليس سه گل زد، اما بعد از خوردن گل سوم و تساوی بخش، عملا تمرکز خود را از دست داد و به درد سری گرفتار شد که در مسابقه با راه آهن آن را بياد داشت. در يک موقعيت استثنايی برای نصرتی، توپ در دهانه دروازه فجر به شکلی عجيب از زير پای مدافع پيش تاخته گريخت تا نيمه دوم برای تيم مهمان بدون گل باشد.


شکست ناپذيری شيرازي ها در برابر تهرانی ها


در نبرد دو تيم پرطرفدار تهرانی با دو تيم شيرازی در هفته ششم، يک روز جلوتر هم استقلال درحالی با برق در شيراز يک بر يک مساوی کرد که در نيمه نخست يک گل خورد و يک پنالتی را توسط مجتبی جباری هدر داد و شپس توسط همين بازيکن به گل تساوی بخش نيمه دوم ( در دقيقه ۶۷ ) دست يافت. گل برق شيراز در دقيقه سوم توسط شهرام گودرزی به ثمر رسيد.


در ورزشگاه درخشان رباط کريم، تيم صباباتری در ادامه روند مطلوب خود در اين فصل، با تک گل محمد نوری در دقيقه ۴۷، مهمان خود ذوب آهن اصفهان را شکست داد. با اين پيروزی صباباتری با ۱۴ امتيازهمنشين پرسپوليس شد و تنها به لحاظ تفاضل گل يک رده پايين تر ايستاد.


در آبادان صنعت نفت در ميزبانی تيم مس کرمان همچنان ناموفق نشان داد و دو بر يک باخت. سايپا، مدافع عنوان قهرمانی، در کرج مسابقه يک بر صفر باخته به استقلال اهواز را به تساوی يک بر يک بدل کرد.


پگاه با راه آهن در رشت بدون گل مساوی کرد. شيرين فراز در کرمانشاه دو بر يک ملوان را شکست داد تا تيم شمالی نخستين شکست فصل را تجربه کند و در اين مورد از پرسپوليس و صبا باتری جدا شود.
ديدار تيم های ابومسلم و پيکان نيز در مشهد گلی به همراه نداشت.


XS
SM
MD
LG