لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۵۲

مراسم «گلدن گلوب» برگزار نمی شود


اعتصاب فیلمنامه نویسان باعث شدذه است تا برنامه گلدن گلوب برگزار نشود.

اعتصاب فيلمنامه نويسان آمريکا تاثير خود را بر مراسم اهدای جوايز گلدن گلوب امسال گذاشت.


روزنامه لس آنجلس تايمز نوشت که به جای برگزاری مراسم، کنفرانس مطبوعاتی ای در روز ۱۳ ژانويه، روزی که قرار بود مراسم گلدن گلوب اجرا شود، برگزار خواهد شد، که در آن اسامی برندگان به شکل رسمی اعلام می شود.


شبکه تلويزيونی ان بی سی نيز پخش زنده مراسم گلدن گلوب را لغو کرد.


انجمن مطبوعاتی هاليوود (HFPA) نيز روز دوشنبه اطلاع داد که يکشنبه آينده برندگان جوايز گلدن گلوب که در ۲۵ بخش به بهترين های سينما و تلويزيون اهدا می شود، در يک کنفرانس يک ساعته مطبوعاتی اعلام خواهد شد که شبکه تلويزيونی ان بی سی اين کنفرانس را پخش خواهد کرد.


جرج کامارا، ریيس انجمن مطبوعاتی هاليوود در اين باره گفت: «بسيار متاسفيم که مراسم سنتی اهدای جوايز امسال برگزار نمی شود و ميليون ها تماشاگر در تمام دنيا نمی توانند شادمانی ستارگان خود برای کارنامه سال ۲۰۰۷ خود ببينند.»


جمعه گذشته مجله واريتی به نقل از آلن روزنبرگ، ریيس سنديکای بازيگران (SAG) نوشت که سنديکا در حمايت از اعتصاب فيلمنامه نويسان که از روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان) آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، از هنرپيشگان خواسته است که در مراسم گلدن گلوب و اسکار شرکت نکنند.


پس از آن گروهی از بازيگران نامی از جمله کسانی چون جرج کلونی و تام کرويز از اين اقدام حمايت کردند.


فيلمنامه نويسان برای اين در اعتصاب به سر می برند که سهم بيشتری از فروش توليدات دی وی دی و اينترنتی آثار خود می خواهند. مذاکرات اعتصابيون با تهيه کنندگان تاکنون به نتيجه ای نرسيده است و پايان اين اعتصاب همچنان در هاله ای از ابهام باقی مانده است.


در شصت و پنجمين دوره گلدن گلوب ستارگانی چون کيت بلانشت، آنجلينا جولی، جوليا رابرتز، جرج کلونی، دانيل دی لی وايز، دنزل واشنگتن، جانی دپ، تام هنکس و گروه کثيری از ستارگان تلويزيون نامزد دريافت جوايزی هستند.


فيلم انيميشن پرسپوليس، ساخته مرجان ساتراپی و ونسان پارونو نيز در بخش بهترين فيلم غيرانگليسی زبان نامزد دريافت جايزه گلدن گلوب است.


سال گذشته هنرمندانی چون مارتين اسکورسيزی، الخاندرو گونزالس ايناريتو، هلن ميررن، ساشا بارون کوهن و ادی مورفی موفق به دريافت اين جايزه شدند.


صاحب نظران معتقدند کسب جوايز گلدن گلوب در به دست آوردن اسکار سال تاثير بسزايی دارد. مراسم اسکار امسال نيز قرار است در ۲۴ فوريه برگزار شود.


XS
SM
MD
LG