لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۱۹:۴۱

لاس وگاس ميزبان جايزه «گرمی لاتين»


جايزه موسيقی لاتين گراميز، پس از لوس انجلس، ميامی و سال گذشته نيويورک، روز پنج شنبه هشتم نوامبر، در لاس وگاس برگزار می شود.

مراسم هشتمین جايزه موسيقی لاتين گراميز، پس از لوس انجلس، ميامی و سال گذشته نيويورک، روز پنج شنبه هشتم نوامبر، در لاس وگاس برگزار می شود.


مراسم اهدا جايزه لاتين گراميز در هتل ماندلی بای شهر لاس وگاس برگزار و برای بسياری از مخاطبان تلويزيونی به صورت زنده پخش می شود.


جايزه لاتين گراميز اولين جايزه هنری به زبان اسپانيايی است که در سال ۲۰۰۰ در ايالات متحده آمريکا پايه گذاری شد.


  • «تلاش های ما برای اهميت بخشيدن به اين مراسم باشکوه به عنوان يک نمايش کلاس اول و مراسم هنری که می تواند به همه مناطق دنيا سفر کند و مخاطبان موسيقی اسپانيايی را جذب می کند، تمرکز يافته است».
گابریل ابارو

اين جايزه به سازندگان آثار ضبط شده هنری و علمی که به زبان اسپانيايی اجرا شده باشد، تعلق می گيرد.


گابريل ابارو يکی از مسوولان برگزاری مراسم امسال در لاس وگاس به مجله بيلبورد گفته است :«تلاش های ما برای اهميت بخشيدن به اين مراسم باشکوه به عنوان يک نمايش کلاس اول و مراسم هنری که می تواند به همه مناطق دنيا سفر کند و مخاطبان موسيقی اسپانيايی را جذب می کند، تمرکز يافته است».


با گذشت کمتر از يک دهه از برگزاری اين جشنواره، لاتين گراميز تغيراتی زيادی در فلسفه و شکل برگزاری داشته است.


امروزه اگرچه لاتين گراميز با سازندگان موسيقی روز همکاری می کند اما هدف اصلی خود را برجذب اسپانيايی زبانان بنا گذاشته است.


اما به نظر می رسد که شرط اسپانيايی زبان بودن، هزينه سنگينی برای لاتين گراميز داشته و موجب شده که شمار مخاطبان آن در سال های مختلف، تغيير يابد.


مطابق تحقيقی که موسسه نلسون مديا انجام داده، اين جايزه در سال اول برگزاری تماشاچيان بيشتری را جلب کرده است.


نلسون مديا می گويد در سال ۲۰۰۰ بيش از هفت و نيم ميليون نفر به تماشای جايزه لاتين گراميز نشستند در حالی که شمار آنها در سال ۲۰۰۴ به سه ميليون و سيصد نفر کاهش يافت.


اما در سال ۲۰۰۵ زمانی که اين مراسم در نيويورک برگزار شد، ناگهان شمار بينندگان با افزايش چشمگير روبرو شده و به ۱۱ ميليون و ۳۰۰ نفر افزايش يافت.


با اين حال گفته می شود که امسال شرايط ويژه موجود در صنعت موسيقی، مراسم اهدای جايزه لاتين گراميز را دست خوش تغيير و تحول می کند.


علاوه بر اين، فروش موسيقی اسپانيايی پس از سه سال، در سال جاری به شدت سقوط کرده است.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG