لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۰۶

تيم ملی ايران مقابل بحرين شکست خورد


تیم ملی فوتبال ایران در بازی های اخیر خود موفق به گلزنی نشده است.

تيم ملی فوتبال ايران درآستانه دومين ديدار خود در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬، روز جمعه در ديداری تدارکاتی در منامه مقابل بحرين تن به شکست داد.


اين مسابقه پنج روز پيش از رويارويی با تيم ملی کويت در راه جام جهانی ۲۰۱۰ و نخستين تجريه علی دايی در کسوت سرمربيگری تيم ملی بود.


تک گل بحرين در دقيقه ۶۳ و در پی يک ضربه کرنر، توسط حسين محمد، مدافع پيش تاخته اين تيم به ثمر رسيد. اين گل نهمين پيروزی بحرين را در برابر تيم ملی ايران را رقم زد.. ايران تا کنون ۱۴ پيروزی و ۱۰ تساوی در برابر اين تيم داشته است.


بحرين در حالی به پيروزی رسید که تيمی شکست ناپذير نشان داد و ملی پوشان ايران در جريان بازی نتوانستند به گلی دست يابند.


هرچند در اواخر مسابقه دو شليک از راه دور مهرزاد معدنچی دروازه بان بحرينی را نگران ساخت، اما در نهایت ایران در این مسابقه تن به شکست داد.


تيم ملی ايران پس از پيروزی دو بر صفر بر مالزی در جام ۲۰۰۷ ملت های آسيا، که در اوائل تابستان سال گذشته بود، تاکنون موفق به گلزنی نشده است.


ملی پوشان ايران با وجود تغييرات بسيار در بيشتر پست ها، در اين مسابقه نيز همان بازی ناهمآهنگ، ساکن و سنگين را در برابر حريف بحرينی نشان دادند و با ضعف مشهود در ميانه ميدان، با روش ۴ مدافع و تنها يک مهاجم، مردان پرتعداد ميانه ميدان نتوانستند در خط حمله پرتعداد و در خط دفاع موثر و کارساز ظاهر شوند.


هرچه تعويض های ميلان ماچالای رومانيايی در مقام سرمربيگری تيم منطقه خليج فارس در نتيجه گيری موثر نشان داد، ولی تعويض ها در تيم ايران تاثير مثبتی نداشت.


بازی خوب تیم ملی فوتبال ایران در ۲۰ دقيقه اول بازی کم کم رنگ باخت و در نيمه دوم بی اثر شد.


تيم ملی ايران مسابقه را با اين بازيکنان آغاز کرد: مهدی رحمتی، جلال حسينی، محسن بنگر، هاشم بيک زاده ، حسين کعبی، آندرانيک تيموريان، ابراهيم صادقی ، علی کريمی ( کاپيتان )، مسعود شجاعی، عليرضا نيکبخت واحدی و محسن خليلی.


در اين بازی علی کريمی با بازوبند کاپيتانی يکی از بازيکنان پرتحرک بود ولی در اواسط نيمه دوم تعویض شد. آندرانيک تيموريان پس از پيوستن به اردوی تيم ملی، در اين بازی موفق نشان نداد.


اشتباهی از آندرانيک در حالت تهاجمی برای جبران تک گل خورده، به خطای عمدی و اخراج او از بازی در دقيقه ۸۴ منجر شد. بازيکن موفق فصل پيش بولتون و ناموفق فصل جاری فوتبال ليگ برتر انگليس، در اين بازی بسيار پراشتباه و عصبی می نمود.


علاوه بر جباری که به جای کريمی وارد زمين شد، مهرزاد معدنچی، مجيد غلام نژاد،عليرضا عباسفرد و ميلاد می داوودی هم به عنوان بازيکن جانشين به زمين آمدند.


XS
SM
MD
LG