لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۵۵

لیگ برتر ایران: استقلال به صدر جدول بازگشت


در هفته پر تساوی ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، استقلال و و پاس در همدان يک بازی کم حادثه و بدون گل را پشت سر گذاشتند.

آن چه در ديدار اين دو تيم قديمی و ريشه دار بيش از جريان بازی به چشم آمد، ادامه روند شعارهای سياسی و اعتراض آميز آن هم در همدان بود. مساله ای که باعث کوتاهی تا حد قطع صدای تماشاگران شد.

استقلال بعد از شکست دور از انتظار هفته پيش از همنام اهوازی اش در آزادی تهران، اين بار با چند تغيير و با بازگشت وحيد طالب لو به درون دروازه به گونه ای نشان داد که در درجه نخست قصد داشت از شکستی ديگر فاصله بگيرد و در افت وخيزهای بازی به پيروزی برسد.

تساوی در همدان باعث شد تا استقلال بار ديگر به صدر جدول بازگشته و پيشتاز شود. استقلال با ۲۳ امتياز يک امتياز بيش از تيمهای سپاهان و پيکان و سه امتياز بيش از ذوب آهن دارد.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی گزارش داد که در پايان مسابقه به دليل فحاشی يک نوجوان به صمد مرفاوی، سرمربی استقلال و حمله مرفاوی به او بين بازيکنان استقلال و گروهی از تماشاگران درگيری فيزيکی پيش آمد و کار به مداخله نيروی انتظامی کشيد. از نکات حاشيه ای ديگر حضور چند تماشاگر در روی پشت بامهای اطراف ورزشگاه کوچک همدان بود که پليس يگان ويژه مانع تماشای آنان از پشت بامها شد.

تشويق معنی دار دايی و هو کردن قطبی

در جريان مسابقه استيل آذين با تراکتورسازی تماشاگران با ورود افشين قطبی به ورزشگاه، با سردادن شعارهای اعتراضی علیه سرمربی تيم ملی به تشويق علی دايی پرداختند.

استيل آذين برای سومين هفته پياپی مسابقه باخته را به تساوی دو بر دو بدل کرد. اما ماجرای حاشيه ای ديگر اين بازی، تغيير محل مسابقه از ورزشگاه اکباتان به ورزشگاه تختی تهران و شروع بازی بيش از دو ساعت پيش از اعلام قبلی از سوی سازمان ليگ بود.

بعضی از خبرگزاريهای داخلی اين تغيير را به خواسته مسوولان استيل آذين اعلام کردند. حاشيه ديگر اين که حميد استيلی با وجود اخراج در بازی هفته يازدهم، در بازی با تراکتورسازی بر روی نيمکت تيم استيل آذين قرار گرفت!

برای رسيدن به گل تساوی دوم برای استيل آذين بار ديگر علی کريمی از نقطه پنالتی گل زد تا با نه گل زده پيشتاز گلزنان ليگ برتر باقی بماند.

اين بازی در حضور حدود هشت هزار تماشاگر انجام شد، که بيشتر آنان هواخواه تيم تبريزی بودند. نيمه نخست با گل دقيقه ۳۶ امير محبی يک بر صفر به سود تراکتورسازی به پايان رسيد. محبی به عنوان گلزن روز تيم تبريزی در دقيقه ۷۲ دومين گل خود و تراکتور سازی را هم زد، اما پيش از آن رضا نوروزی در دقيقه ۴۹ نتيجه را برای استيل آذين يک بر يک کرده بود. تراکتور سازی در دقيقه های وقت تلف شده کمترين فاصله را با پيروزی خارج از خانه داشت که علی کريمی در دقيقه ۲+۹۰ از نقطه پنالتی نتيجه را دو بر دو کرد.

در هفته های پيش استيل آذين با تيمهای ملوان و سايپا دو بر دو کرده بود. تساوی با تراکتورسازی در حالی بدست آمد که استيل آذين از دقيقه ۳۸ با اخراج حسين کعبی ده نفری بازی را به پايان برد.

ابومسلم در حالی که درگير حل مساله مديريت و مالکيت باشگاه قديمی مشهد بود، در خانه اش با سايپا به تساوی يک بر يک رسيد و در دقيقه با گل دقيقه ۶۰ سعيد عبدالله پور از شکست گريخت. سايپا در دقيقه ۱۴ با گل امين منوچهری نيمه نخست را با برتری يک بر صفر به رختکن رفته بود. اين مسابقه تنها ۵۰۰ تماشاگر داشت.

ابومسلم شب پيش از مسابقه به دستور استاندار خراسان به مهدی زمان واگذار شد که در تغيير و تبديل های پياپی اخير زمان يک بار هم قائم مقام حسين قاسمی بود که از مقامش برکنار شد.

در آخرين پيکارهای هفته دوازدهم نيز پيکان با تساوی بدون گل با صبا در قم از بازيابی صدر جدول رده بندی باز ماند و استقلال اهواز با تساوی بدون گل ديگر در ميزبانی تيم مقاومت شيراز باعث شد تا جدول رده بندی کمترين تغيير را داشته باشد.
XS
SM
MD
LG