لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۵۸

توقف پرسپوليس مقابل ملوان در آزادی


هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال ايران با شگفتی آغاز شد. پرسپوليس در ورزشگاه آزادی در واپسين دقيقه ها از شکست گريخت و يک بر يک با ملوان مساوی کرد و ذوب آهن هم در خانه اش دو بر يک از راه آهن شکست خورد.

حدود ۳۵ هزار تماشاگر در دقيقه های پايانی هر لحظه بر شعارهای تند خود می افزودند که در دقيقه ۸۶ يک خطای پنالتی و ضربه گل حوار محمد عراقی پرسپوليس را از شکست رهانيد. در وقت باقی مانده و تلف شده حمله های سرخپوشان تهرانی برای گل پيروزی بی نتيجه بود.

پس از اين که پرسپوليس در نيمه نخست از ملوان يک گل خورد تماشاگران پرسپوليسی در اواسط نيمه دوم با شعار «ياحسين، ميرحسين» اعتراض خود را شکلی سياسی سر دادند.

جرقه ملوان

تساوی بدون گل پرسپوليس و ملوان با گل دقيقه ۴۵ محمد حيدری به سود ملوان برهم خورد تا ياران کرانچار يک بر صفر عقب بيفتند و در نيمه دوم در فکر بازيابی بازی باشند.

روی گل ملوان اشتباه در جايگيری مردان دفاعی تيم تهرانی کاملا آشکار بود. اين گل مورد اعتراض تماشاگران پرسپوليسی بود و سکونشينان شعارهای تندی عليه داور مسابقه سردادند.

تا پيش از گل مسابقه حالتی متعادل داشت و ملوان با يک بازی با روحيه و با قدرت بازيسازی کاپيتان پژمان نوری، بازيکن شمالی و پيشين پرسپوليس لحظه به لحظه به خوديابی بيشتری دست يافت تا سرانجام در واپسين لحظه های نيمه نخست به برتری در حضور تماشاگران حريف دست يابد.

با سوت پايان مسابقه بازيکنان سکونشين ملوان (ياران اضافه بر نيمکت نشينان) قصد پيوستن به بازيکنان خود در رفتن به رختکن را داشتند که با واکنش تند نيروهای يگان ويژه نيروی انتظامی رو به رو شدند و يک درگيری لفظی به وجود آمد. مسابقه تحت شرايط سنگين امنيتی بود.

شکست ذوب آهن در خانه

تيم رده سومی ذوب آهن در فولادشهر اصفهان و در حضور حدود ۱۵۰۰ تماشاگر، دو بر يک مغلوب راه آهن شهرری شد.

در حالی که اسماعيل فرهادی در دقيقه سوم به ياران منصور ابراهيم زاده برتری زودهنگامی داد، بازيکنان براندتس هلندی با گلهای عيسی ترائوره در دقيقه ۱۳ و ايمان حيدری در دقيقه ۵۳، برتری و سه امتياز مسابقه را برای تيم مهمان فراهم کردند.

ذوب آهن در امتياز ۲۰ باقی ماند، اما راه آهن ۱۴ امتيازی شد.

در حالی که مسابقه دو تيم استيل آذين تهران و تراکتورسازی تبريز ورزشگاه نيروی انتظامی در اکباتان اعلام شده بود، امير مهريزی، مديرعامل باشگاه استيل‌آذين از برگزاری مسابقه اين دو تيم در ورزشگاه تختی تهران اعلام شد. اين مسابقه شنبه انجام می شود.

در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر تيم مس در کرمان دو بر صفر فولاد اهواز را شکست داد. ادينيو در دقيقه ۳۷ و مهدی رجب زاده در دقيقه ۸۷ گلهای تيم مس را به ثمر رساندند.

در بوشهر سپاهان اصفهان با گل ديرهنگام عماد رضا شاهين ميزبان را شکست داد. در حضور حدود ۱۵ هزار تماشاگر ابتدا محمد احمدپوری در دقيقه ۲۴ به شاهين يک بر صفر پيش افتاد، اما عماد رضا به عنوان گلزن اين روزهای سپاهان با گلهای دقيقه ۷۰ و ۸۹ کفه ترازو را به سود تيم اصفهانی سنگين کرد.

ساير مسابقه های هفته دوازدهم يکشنبه انجام می شود.
XS
SM
MD
LG