لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۶

مسابقه رفت پايانی جام حذفی فوتبال ؛ پيروزی پرسپوليس در تبريز


تيم پرسپوليس تهران با تک گل زودهنگام شيث رضايی مسابقه رفت پايانی جام حذفی فوتبال ايران را يک بر صفر در تبريز از گسترش فولاد اين شهر برد تا در مسابقه برگشت مطمئن به قهرمانی باشد.

با اين که پرسپوليس در پايان نيمه دوم نيز يک ضربه پنالتی را توسط محسن خليلی از دست داد و حامد رياحی، دروازه بان گسترش موفق به دفع آن شد، تيم ميزبان با يک بازی باروحيه و مصممانه بارها، به ويژه در نيمه دوم، تا آستانه گشودن دروازه حقيقی پيش رفت.

در ورزشگاه بزرگ، پرتماشاگر و پرشور تبريز شيث رضايی، مدافع پيشتاخته تيم تهرانی، در دقيقه ۱۳از مقابل دروازه توپ را باضربه روی پا به زير ديرک افقی کوبيد و شاهد چرخش آن به بدن دروازه بان و کمانه به درون دروازه بود.

تيم گسترش فولاد تبريز در هر دو نيمه، به ويژه نيمه دوم موقعيت های زيادی برای گلزنی داشت، که هربار به دليل بی دقتی و يا حضور به موقع مردان دفاعی پرسپوليس نتوانست از آنها تا مرز دستيابی به گل استفاده کند. اين در حالی بود که در مجموع شاگردان فرهاد کاظمی نمايشی بهتر از مردان علی دايی داشتند.

موقعيت خطای پنالتی در آخرين دقيقه وقت معمولی رخ داد تا پرسپوليس بيش از پيش مزه قهرمانی و حضور در ليگ قهرمانان آسيا در فصل آينده را حس کند، اما خليلی يک بار ديگر در ضربه پنالتی ناموفق نشان داد. شعبانی به دليل خطای پنالتی به دستور داور اخراج شد.

گسترش فولاد تبريز: حامد رياحی، احد شعبانی، علی انصاريان، ميثم حسينی، اميد نظامی‌پور (محسن دلير)، مرتضی قربانپور (حميدرضا ديوسالار) روح‌الله عبداللهی، عباس آقايی، سيلاس فيتوسا، ناصر آذرکيوان (ماکان دامبله) و رسول خطيبی (کاپيتان).

پرسپوليس: عليرضا حقيقی، محسن خليلی، ابراهيم شکوری (جلال اکبری)، شيث رضايی، سپهر حيدری، مهدی شيری عليرضا محمد، هوار ملامحمد (محمد منصوری)، حسين بادامکی، تياگو فراگو و حميد علی عسگری (مجتبی زارعی).
ديدار برگشت فينال جام حذفی روز سوم خرداد در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.

حمله با شی برنده به علی دايی در تبريز

به گزارش خبرگزاريهای داخلی و سايت خبری باشگاه پرسپوليس تهران، علی دايی در پايان مسابقه رفت پايانی جام حذفی فوتبال ايران در تبريز مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و با شی برنده ای مجروح شد.

برپايه اين گزارش سرمربی تيم پرسپوليس پس از پيروزی يک بر صفر بر تيم گسترش فولاد تبريز در ورزشگاه بزرگ اين شهر و نشست خبری پس از آن، در حال سوار شدن اتوبوس حامل بازيکنان تيمش بود که عده ای از تماشاگران برای گرفتن امضا و عکس يادگاری او را احاطه کردند.

در اين هنگام چند فرد مسلح به شی برنده ای که در دست داشتند از پشت او را مورد حمله قرار دادند و به صورت سطحی مجروح کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر مهاجمان پس از مجروح کردن دايی با استفاده از شلوغی و جمعيت حاضر موفق به فرار شدند. در اين گزارش از حضور پليس که معمولا در نزديک اتوبوس تيم مهمان مستقر هستند، خبری مخابره نشده است.

اين خبرگزاری ابتدا از يک مهاجم خبر داده و نوشته بود:« زمانی که اطراف دايی شلوغ و مشغول دادن امضا و گرفتن عکس بود، فردی ناشناس از پشت شی نوک تيزی را به بدن دايی فرو کرد که باعث مجروح شدن پهلوی سرمربی پرسپوليس شد... وقوع چنين اتفاقی کاملاًً دايی را شوکه کرد.»

علی دايی پس از مداوای سرپايی توسط کادر پزشکی تيم پرسپوليس به داخل اتوبوس بازيکنان رفت. اتوبوس پرسپوليسی ها سپس عازم فرودگاه تبريز شد.

عباس عليپور مدير روابط عمومی باشگاه پرسپوليس در پاسخ به تماس خبرنگار مهر اين اتفاق را تاييد و تاکيد کرد که باشگاه پرسپوليس از طريق قانونی اين موضوع را برای شناسايی فرد ضارب پيگيری خواهد کرد.

در جريان بازی نيز جمعی از تماشاگران تبريزی برخوردی معترضانه با دايی و بازيکنان پرسپوليس داشتند و بارها باران پرتاب اشيايی به داخل زمين به چشم آمد.

در جلسه خبری هم دايی با گلايه از تماشاگران اظهار کرد:« برای کسب پيروزی به تبريز آمده بوديم و با عملکردی که در اين ديدار داشتيم، مستحق پيروزی بوديم. البته انتظار نداشتم چنين برخوردی از طرف تماشاگران آذری با من شود. خودم آذری زبانم و همه آذری زبان‍‌ها را دوست دارم اما اتفاق امروز در اصالت آذری‌ها نبود».

علی دايی با کنايه به پرتاب اشيايی به داخل زمين گفته بود:« اگر مسئولان فدراسيون دووميدانی به ورزشگاه تبريز بيايند، می توانند از بين تماشاگران افرادی را برای رشته پرتاب ديسک و وزنه انتخاب کنند زيرا آنها از فاصله‌های دور اجسامی را به زمين مسابقه پرتاب می کردند که تا به حال هيچ جايی چنين اتفاقاتی را نديده بودم.»

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG