لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۲۸
تيم ملی ايران در نخستين مسابقه در جام کنفدراسيون فوتبال غرب آسيا در امان (اردن) با برتری کامل تيم بحرين را با دو ضربه سر هادی عقيلی و ضربه زيبای مهرداد اولادی سه بر صفر شکست داد.

هادی عقيلی در دقيقه های ۳۹ و ۴۱ و مهرداد اولادی در دقيقه ۴۹ گلهای تيم ملی ايران را به ثمر رساندند.

در حالی که ملی پوشان ايران در غياب کاپيتان جواد نکونام، مسعود شجاعی و محمدرضا خلعتبری برای دفاع از عنوان قهرمانی پای گذاشته بودند، حريف سرسخت منطقه جنوب خليج فارس، اين بار تيمی بی آزار، بدون زهر و فاقد ويژگيهايی بود که هميشه برای تيم ملی درد سرساز می شد.

با اين که پيش از شروع مسابقه ها اعلام شده بود که بحرين با همه ملی پوشانش به همراه لژيونرهايی از سوييس، لبنان، قطر و امارات به ميدان می آيد، حريف عرب با بازيکنان ناشناس و وحشت زده از نام و سابقه ايران به ميدان آمدند.

بحرين در برابر تيم مدافع عنوان قهرمانی، تيمی متفاوت با تيم سال پيش در مسابقه ای دوستانه با تيم ملی ايران و همچنين دگرگون شده نسبت به تيمی بود که عربستان سعودی را از سر راه برداشت تا در آخرين گام صعود به جام جهانی مغلوب تيم ملی نيوزيلند شود. اين بار بحرين در طول ۹۰ دقيقه هيچگاه نتوانست خطری جدی برای ملی پوشان ايران ايجاد کند. تيمی که از دستيابی به کرنر هم عاجز بود، دستيابی به دروازه مهدی رحمتی برايش رويايی دست نيافتنی نشان می داد.

در حالی که جلال حسينی نخستين خطر را ايجاد کرد و چند بار برای گلزنی بی قراری نشان داد، هادی عقيلی در پی يک ضربه ايستگاهی و يک ضربه کرنر با ضربه های سر تماشايی در نيمه نخست به ملی پوشان ايران برتری دو بر صفر داد. در هر دو گل ايمان مبعلی با ضربه های ايستگاهی و کرنر بی نقص خود نقشی اساسی داشت.

تيم ملی فوتبال ايران در دو سال گذشته به سرمربيگری علی دايی و سپس افشين قطبی در دو بازی دوستانه در برابر تيم ملی بحرين به ترتيب يک بر صفر و چهار بر دو در منامه شکست خورده بود.

در تصويرهای بی صدا و پرکاستی تلويزيون امان، که از ورزشگاه ملک عبدالله پايتخت اردن پخش می شد، در شروع نيمه دوم در پی يک پاس عمقی، مهرداد اولادی، مهاجم موفق تيم ايران با گريزی سريع و با شليک تماشايی پای چپ از زاويه بسته سمت چپ دروازه توپ را به زاويه مخالف کوبيد و ايران گل سوم را نيز به بحرين رنگ پريده تحميل کرد.

در حالی که ملی پوشان ايران به بازی نمايشی روی آوردند، منهای دو گل در پی دو ضربه ايستگاهی و يک گل سريع و ناگهانی، در جريان بازی برتر دستجمعی و تيمی موفق به گل های ديگر نشدند.

تيم ايران از همان شروع بازی برتری اش را بر حريف نشان داد و با در اختيار گرفتن توپ و ميدان توانست دو موقعيت خطرناک توسط جلال حسينی و ميلاد زنيدپور برای دروازه بان بهت زده بحرين ايجاد کند.

ايران با وجود يک مهاجم تمام عيار (اولادی)، در ميانه ميدان با بازيکنان برتر خود حاکم بر بازی بود و مردان تکنيکی ايران بارها برتری خود را بر سرخپوشان بحرينی نشان دادند.

تيم ملی فوتبال کشورمان در دومين ديدار خود در اين مسابقات روز سه شنبه هفته پيش رو به مصاف تيم عمان خواهد رفت. ايران در پنج دوره گذشته رقابتهای غرب آسيا به چهار عنوان قهرمانی دست يافته است.

اين مسابقه از گروه سه تيمی اول بود و ايران برای سرگروهی و صعود به نيمه پايانی، بعد از ظهر سه شنبه آينده با تيم ملی عمان پيکار خواهد کرد. از سه گروه سه تيمی، سه تيم پيشتاز و بهترين تيم رده دوم به مرحله چهار تيمی می رسند. از پنج دوره اين رقابتها ايران تاکنون چهار بار قهرمان شده است. در سال ۲۰۰۲ عراق قهرمان اين جام شد.

تيم ملی ايران در اين ديدار با ترکيب مهدی رحمتی- محمد نصرتی (کاپيتان) (از دقيقه ۷۰ حنيف عمران زاده)- هادی عقيلی، جلال حسينی، احسان حاج صفی - خسرو حيدری، آندرانيک تيموريان (از دقيقه ۶۵ محمد نوری)،پژمان نوری (از دقيقه ۷۰ ميلاد می داوودی)، ايمان مبعلی- ميلاد زنيدپور- و مهرداد اولادی. سرمربی: افشين قطبی.

پيکارهای ششمين دوره رقابتهای کنفدراسيون فوتبال غرب آسيا از دوم تا يازدهم مهر با حضور نه تيم ايران، اردن، بحرين ، عمان ، سوريه ، عراق، يمن، فلسطين و کويت انجام می شود.
XS
SM
MD
LG