لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۰۴

گفت وگوی رهبران مخالفان درباره بیانیه هفدهم موسوی


مهدی کروبی با خانواده علی حبيبی موسوی، خواهرزاده ميرحسين موسوی که روز يکشنبه درتهران کشته شد، دیدار کرد و با میرحسین موسوی درباره بیانیه شماره هفده وی گفت وگو کرده است.

مهدی کروبی در این ديدار گفته است: قتل علی موسوی در روز عاشورا نشان می دهد کسانی که از «باده قدرت» مست شده اند ارزشی برای عاشورا قائل نيستند.

به گزارش «سحام نيوز»، وب سايت خبری حزب اعتماد ملی، مهدی کروبی، نامزد معترض به نتيجه انتخابات، روز شنبه برای ابراز همدردی، به دیدار خانواده علی حبيبی موسوی رفته است . در اين ديدار یک ساعته، ميرحسين موسوی نيز حضور داشته است.

مهدی کروبی با «فاجعه بزرگ» خواندن کشته شدن علی موسوی گفته است:« شهادت آن شهيد بزرگوار در چنين روزی، نشان داد که دشمنان حق و آزادی تا بدانجا پيش رفته اند و از باده قدرت چنان مست شده اند که ديگر حرمتی نيز برای عاشورا و عزاداران حسينی قائل نيستند».

علی حبیبی موسوی در جريان راهپيمايی های اعتراضی در روز عاشورا در تهران کشته شد. اين در حالی است که خبرگزاری فارس در گزارشی به نقل از یک منبع مطلع ادعا کرده است که علی موسوی حبيبی در نزديک منزل خود ترور شده است.

طبق گزارش سحام نیوز، مهدی کروبی و ميرحسين موسوی دقایقی درباره برخی مسائل و حوادث روزهای اخير و از جمله درباره «بيانيه شماره ۱۷» آقای موسوی گفت وگو کرده اند.

جزئیات بیشتری از گفت وگوهای این دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات منتشر نشده است.

ميرحسين موسوی، نامزد معترض به نتيجه انتخابات رياست جمهوری، در بيانيه شماره ۱۷ خود با اشاره به حوادث روز عاشورا راه حل هايی برای خروج از «مشکل بزرگ» به وجود امده پس از انتخابات رياست جمهوری ارائه کرده است.

ميرحسين موسوی اين پنج راهکار را «اعلام مسئوليت پذيری مستقيم دولت در مقابل ملت و مجلس و قوه قضائيه»، «تدوين قانون شفاف و اعتماد برانگيز برای انتخاباتها»، «آزادی زندانيان سياسی و احياء حيثيت و آبروی آنها»، «آزادی مطبوعات و رسانه ها و اجازه نشر مجدد روزنامه های توقيف شده» و «برسميت شناختن حقوق مردم برای اجتماعات قانونی و تشکيل احزاب» بيان کرده است.

بيانيه ميرحسين موسوی درباره ارائه راهکارهايی برای خروج از بحران پس از انتخابات رياست جمهوری ايران با واکنش های متفاوتی روبه رو شده است، در حالی که محسن رضايی از اين بيانيه به عنوان عقب نشينی ميرحسين موسوی از «انکار دولت آقای احمدی نژاد» ياد کرده است احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، می گويد اين بيانيه تکرار اظهارات گذشته است.

اين در حالی است که برخی از روحانيون تندرو طرفدار محمود احمدی نژاد به شدت به نامه محسن رضايی حمله کرده اند.

روح الله حسينيان، نماينده تندروی مجلس درباره نامه محسن رضايی گفته است:«محورهايی از نامه محسن رضايی و بيانيه سياسی موسوی با هم مشترک است که اين امر نشان می دهد اين گونه نامه ها و بيانيه ها از يک مرکز مشترک برنامه ريزی می شود».

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG