لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۰۵

خواهرزاده ميرحسين موسوی در میان «تدابیر امنیتی» به خاک سپرده شد


سيدعلی حبيبی موسوی همراه با ميرحسين موسوی
سيدعلی حبيبی موسوی، خواهر زاده ميرحسين موسوی که در حوادث روز عاشورای تهران کشته شد صبح روز چهارشنبه در میان تدابیر امنیتی در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

سایت «کلمه»، پايگاه اينترنتی ميرحسين موسوی، می گويد مراسم خاکسپاری علی حبيبی موسوی در میان تدابير امنيتی و در سکوت خبری برگزار شده است.

سايت جنبش راه سبز (جرس) نیز در اين باره نوشته است: ساعت هفت امروز ماموران امنيتی از خانواده سيد علی حبيبی موسوی خواستند تا در سکوت و بدون آنکه رسانه ها متوجه شوند، جسد وی را تحويل بگيرند.

در همین زمینه، «پارلمان نيوز»، وب سايت خبری فراکسيون اقليت مجلس، نیز می گويد: در اين مراسم خانواده علی حبيبی موسوی، ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد و بستگان و آشنايان آقای حبیبی موسوی حضور داشتند.

پارلمان نيوز اضافه کرده است که علی حبيبی موسوی در قطعه ۹ رديف ۳۸ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

نيروی انتظامی ايران می گويد آقای حبيبی موسوی در خارج صحنه اعتراضات «ترور» شده است.

خبرگزاری فارس که به سپاه پاسداران نزدیک است، از قول یک «مقام مطلع» گفته است: «خواهر زاده موسوی در محيطی خارج از اغتشاشات و با فاصله زياد از درگيری ها و در جريان يک برنامه کاملا مشکوک به قتل رسيده است.»

این خبرگزاری افزوده است: چند نفر که « هويت اصلی آنان مشخص نشده»، اقدام به تعقيب علی حبيبی موسوی کرده و در يکی از خيابان های فرعی نزديک محل زندگی اش به وی شليک می کنند.

طبق اين گزارش، سيد علی موسوی حبيبی پس از مجروح شدن در پارکی رهاشده و چندين ساعت در اين پارک زنده می ماند اما پس از آن و در حال انتقال به بيمارستان سينا از دنيا می رود.

خبرگزاری فارس می گويد: نتيجه تحقيقات درباره کشته شدن علی موسوی حبيبی از سوی نهادهای امنيتی ايران به ميرحسين موسوی ارائه شده است.

در حالی که مقامات ايران می گويند هفت نفر در جريان اعتراضات روز عاشورا، يکشنبه ششم دی ماه، در تهران کشته شده اند، وب سايت های نزديک به معترضان به نقل از گزارش محرمانه خبرگزاری دولتی ايرنا، می گويند ۳۷ نفر در اين روز کشته اند.

در همين زمينه، اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران روز چهارشنبه گفته است: ۵۰۰ نفر در حوادث روز عاشورا در تهران بازداشت شده اند.

فرمانده نيروی انتظامی در باره بازداشت های پس از حوادث عاشورای تهران اضافه کرده است : «البته وزارت اطلاعات و ديگر ضابطان هم دستگيری‌هايی داشته‌اند.»
XS
SM
MD
LG