لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۵
خانواده نازنين خسروانی، روزنامه‌نگاری که چهارشنبه گذشته در تهران دستگير شده، هنوز از محل نگهداری او بی‌خبر هستند و طبق گفته مسوولان زندان اوين، نام او در ميان فهرست ثبت‌شده زندانيان اوين وجود ندارد.

اعظم افشاریان، مادر نازنين خسروانی، به راديو فردا گفته است: «اکنون چهار روز از بازداشت نازنين می‌گذرد و ما اصلا از او هيچ خبری نداريم.»نازنين خسروانی صبح چهارشنبه ۱۲ آبان ماه بعد از تفتيش منزلش در تهران و ضبط، کامپيوتر و وسايل شخصی اش توسط ماموران امنيتی دستگير و به مکان نامعلومی منتقل شد.

اعظم افشاریان می‌گويد:«ما امروز صبح به دادسری اوين مراجعه کرديم، پس از اين که ما را به بخش‌های مختلف فرستادند، اعلام کردند چنين اسمی در اين ليست این زندان نيست و نازنين هم تاکنونی با ما تماس نداشته است.»

اعظم افشاریان اضافه کرده است: «ماموران هنگام بازداشت نازنين گفتند که درباره محل نگهداری او اطلاع می‌دهند، اما از آن زمان، يعنی صبح روز چهارشنبه تاکنون هيچ اطلاعی نداريم.»

نازنين خسروانی سابقه همکاری با روزنامه های نوروز، بهار، دوران امروز، کارگزاران، سرمايه و خبرگزاری آفتاب را در کارنامه خود دارد.

تفتيش مجدد

اعظم افشاریان می‌گويد ماموران امنيتی روز پنجشنبه نیز برای بار دوم منزلشان را مورد بازرسی قرار داده‌اند.

مادر نازنين خسروانی می‌گويد: «روز پنجشنبه غروب به اسم اين که از کلانتری آمده‌اند زنگ منزل را زدند ولی چون ظاهرشان غير عادی بود من در را باز نکردم تا مامور پليس ۱۱۰ آمد و با حضور اين مامور و کنترل حکم آنها ، آنگاه وارد خانه شدند. گفتند حکم داريم که خانه را بگرديم و دنبال يک لپ تاپ و کامپيوتر بودند. همه جا را گشتند و چيزی را پيدا نکردند.»

اعظم افشاریان می گويد نازنين طی هفت ماه گذشته هيچ گونه فعاليت مطبوعاتی نداشته است و ابراز اميدواری می‌کند هرچه زودتر فرزندش آزاد شود.

در جريان حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري ايران تعداد زيادی از روزنامه‌نگاران بازداشت شدند که برخی از آنان به زندان‌های بلندمدت محکوم شده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG