لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۱۶:۳۷

پرسپوليس به صدر جدول رده بندی نزديک تر شد


پرسپولیس به دو امتیازی سپاهان رسید. عکس از مهر

با پيروزی يک بر صفر پرسپوليس مقابل سايپا و تساوی سه بر سه سپاهان با برق شيراز، رقابت در بالای جدول ليگ برتر فوتبال ايران داغ تر شد.


با انجام دو مسابقه حساس در روز شنبه ۱۴ ارديبهشت، پيکار های هفته سی و يکم ليگ برترفوتبال، جام خليج فارس آغاز شد و پرسپوليس در غياب عليرضا واحدی نيکبخت با يک گل ديرهنگام، سد محکم سايپا، به رهبری علی دايی را درهم شکست. واحدی نيکبخت به دليل مسائل انضباطی از سوی باشگاه پنج ميليون تومان جريمه شد و يک جلسه از بازی محروم بود. ظاهرا در غياب او خط حمله پرسپوليس، به ويژه محسن خليلی راحت تر نفس می کشيد.


نيمه نخست، يک ديدار پاياپای و يکنواخت بود. اما نيمه دوم با حمله های دو تيم به يک بازی به نسبت جذاب و ديدنی بدل شد و در روزی که حدود هفتاد هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی آمده بودند، بزرگترين خطر اين نيمه دوم در دقيقه ۵۸ بود که شليک عالی اميد شريفی نسب، هافبک تيم سايپا به ديرک عمودی دروازه مهدی واعظی نشست.


اما با روی آوردن پرسپوليس به بازی از دو جناح و ارسال توپ به روی دروازه سايپا کم کم برتری از آن پرسپوليس شد.


حضور بيشتر ياران افشين قطبی در نيمه زمين سايپا به دقيقه هايی نزديک می شد که تصور يک روز بدون گل شکل گيرد. اما ميثاق معمار زاده، دروازه بان سايپا در روزی خوب، تنها اشتباه را در لحظه به ثمر رسيدن تک گل پيروزی پرسپوليس مرتکب شد.


در دقيقه ۸۴ دروازه بان تيم سايپا يک ارسال از جناح چپ خود توسط عباس آقايی تازه نفس را با واکنشی غلط به درون دروازه فرستاد.


در جريان نيمه دوم خطای آشکار مسعود زارعی به روی جواد آشتيانی، مهاجم سايپا می توانست يک کارت قرمز برای مدافع پرسپوليس و يک ضربه آزاد بر روی لبه محوطه جريمه را به همراه داشته باشد که داور از آن بی تفاوت گذشت.


در دقيقه هايی که سايپا در جست و جوی گل تساوی بخش و بازيابی بازی بود، يک اشتباه تاکتيکی اين تيم را ده نفری کرد. ورود چهارمين بازيکن خارجی به عنوان تعويض سوم، باعث شد تا اين تيم خيلی سريع متوجه حضور همزمان آنان در زمين شود و دايی بازيکن تازه وارد را بيرون بکشد.


منصور رشيدی، دروازه بان سالهای دور تيم ملی و مربی دروازه بانان امروز سايپا، در پايان مسابقه به دليل مشکل تنفسی روانه بيمارستان شد.


پرسپوليس با سه امتياز اين بازی و مجموع ۵۲ امتياز، به دو امتيازی سپاهان رسيد.


تساوی سپاهان در شیراز


سپاهان در مسابقه با برق شيراز گرفتار همان مساله ای شد، که پيش از اين صنعت نفت در حساس ترين روزهای پايانی ليگ گريبانگيرش شده بود. مسابقه ای در يک زمين غير استاندارد و بدون رختکن به دور از شيراز (در سعادت شهر) و تنها به دليل يک سفر سياسی.


در جريان بازی نيز شعار هواداران تيم برق عليه محمود ياوری، به واکنش سرمربی تيم شيرازی و درگيری کشيد که نيروی انتظامی آن را فرو نشاند. سرمربی تيم برق در لحظه های پايانی نيمه نخست نيز با بيژن شيری، بازيکن شاخص تيم خود درگيری لفظی پيدا کرد و او را از زمين بيرون کشيد.


سپاهانی ها که در پی جبران شکست مسابقه با سايپا بودند، نيمه نخست را سه بر يک بر برق شيراز برتری داشتند، اما دو گل ياران محمود ياوری در نيمه دوم بازی را به تساوی کشاند.


در نيمه نخست احسان حاج صفی در دقيقخ ۲۰ و عماد رضا در دقيقه های ۲۲ و ۳۸ برای سپاهان گل زدند. در اين نيمه تنها پاسخ برق گل فريد عابدی بود که در سه دقيقه توفانی مسابقه و در فاصله گلهای اول و دوم سپاهان به ثمر رسيد. در نيمه دوم دو گل ستار زارع در دقيقه های ۵۱ و ۷۲ بازی را برای برقی ها بازگرداند.


سپاهان در صدر جدول ۵۴ امتيازی شد و پرسپوليس را بيخ گوش خود احساس کرد.


XS
SM
MD
LG