لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۲۶

سنای آمريکا طرح محرک اقتصادی اوباما را تصويب کرد


سنای آمريکا روز سه شنبه طرح ۸۳۸ ميليارد دلاری محرک اقتصادی باراک اوباما را با ۶۱ رای موافق در مقابل ۳۷ رای مخالف، تصويب کرد.

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، که به ايالت فلوريدا سفر کرده است، از اقدام سنا استقبال کرد و آن را «خبر خوب» توصيف کرد.

اکنون با توجه به اختلاف در ميزان طرح مصوبه مجلس نمايندگان با سنا، پيش از امضا اين طرح باید در کنگره بر سر موارد اختلافی در دو طرح توافقی صورت گيرد.

رهبران حزب دمکرات در کنگره می گويند که تلاش خواهند کرد تا هرچه زودتر اين طرح را برای امضای باراک اوباما آماده کنند.

استنی هوير، رهبر اکثريت دمکرات در مجلس نمايندگان، به خبرنگاران گفت: اميداور بوده است که تغييراتی در طرح مصوبه سنا ايجاد شود، اما از آنجا که حمايت سنا اهميت داشته از اين تغييرات صرف نظر شده است.

همزمان با خبر تصویب طرح محرک اقتصادی اوباما در سنا اعلام شد که دولت وی در حال جمع بندی يک طرح دو تريليون دلاری برای نجات بانک های اين کشور است.

رييس جمهوری آمريکا روز شنبه از سنای این کشور خواسته بود تا هرچه زودتر اين طرح را تصويب کند.

وی گفته بود: در ميانه بزرگترين بحران اقتصادی ما از دهه ۱۹۳۰ تاکنون، مردم آمريکا اميدوارند که کنگره مقابله با اين چالش بزرگ را شروع کند.

باراک اوباما همچنين اضافه کرده بود: ما نمی توانيم از تئوری های قديمی که طی هشت سال گذشته بدهی های ملی را دو برابر کرده و ما را به اينجا رسانده است، انتظار داشته باشيم که اين بحران را حل کنند.

رييس جمهوری آمريکا با اشاره به اين که زمان اقدام درباره طرح اقتصادی فرا رسيده است، گفته بود: اگر ما به سرعت اين طرح را به حرکت نيندازيم بحران اقتصادی می تواند به يک فاجعه ملی منجر شود.

تصويب طرح محرک اقتصادی در کنگره برای باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، موفقيت بزرگی محسوب می شود تا در هفته جاری با امضا آن، بتواند اين طرح را به اجرا بگذارد.

باراک اوباما روز جمعه گفته بود: هر گونه تاخير در تصويب طرح محرک اقتصادی «ناموجه و غير مسئولانه» خواهد بود

براساس آخرين آمار منتشر شده درباره ميزان بيکاری در آمريکا، در ماه ژنوايه سال جاری ۵۹۸ هزار نفر در اين کشور بيکار شده اند.

طبق اين گزارش نرخ بيکاری در ماه ژانويه به ۷.۶ درصد رسيده است . اين در حالی است که نرخ بيکاری در ماه دسامبر ۷.۲ درصد بوده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG