لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۱۱
سپاهان ايران با پيروزی يک بر صفر بر الشباب عربستان صاحب موقعيتی عالی برای صعود به دور دوم شد و با يک امتياز اختلاف نسبت به پاختاکور، در رده دوم گروه سوم ليگ فوتبال قهرمانان آسيا قرار گرفت.

الشباب که در بازی نخست با تساوی يک بر يک با بختی بلند از شکست در خانه گريخت در اصفهان هم کم اقبال نبود و پس از گل تماشايی و ناگهانی احمد جمشيديان در دقيقه نهم، از خوردن گل دوم با ضربه بد پنالتی هادی عقيلی در دقيقه چهلم به سلامت جست. عقيلی با مکثی بی مورد به وليد، دروازه بان الشباب فرصت داد تنها مسير توپ نه چندان محکم عقيلی را راهی کرنر کرد.

پاختاکور ازبکستان با پيروزی سه بر دو بر العين امارات با نه امتياز پيشتاز است و سپاهان با يک امتياز برتری نسبت به الشباب، هشت امتياز دارد. سپاهان در آخرين بازی به خانه تيم حذف شده العين می رود.

گروه سوم يکی از گروههای پيچيده ليگ قهرمانان آسيا بود که هر چهار تيم حاضر در آن بخت صعود به دور بعد را داشتند و فاصله تيم نخست و آخر تنها سه امتياز بود. اما حالا برای العين بختی باقی نمانده است.

در حضور حدود هشت هزارتماشاگر پرشور طرفدار سپاهان، دو تيم فرصتهای گل بسياری را دست دادند که بارزترين آن لحظه پنالتی برای سپاهان در دقيقه های پايانی نيمه نخست بود.

نيمه نخست با برتری مشخص تيم سپاهان به پايان رسيد. اين تيم با يک بازی تهاجمی حريف را به دفاع کشيد و حتی پس از گل زودهنگامش همچنان در پی گل دوم بود. در اين نيمه سپاهانی ها از نظر تکنيک و سرعت برتر از حريف نشان می داد.

در نيمه دوم پيش کشيدن الشباب برای گل تساوی و بازی خوب ابراهيم توره در ضد حمله های ايران باعث شد عمادرضا دو بار و خود توره يک بار با دروازه بان سعودی تک به تک شود که فرصتها يکی پس از ديگری از دست رفت تا در حضورهای خطرناک مهاجمان الشباب در دهانه دروازه مهدی رحمتی، به ويژه در دقيقه های پايانی و وقت تلف شده بارها نفس در سينه سپاهانی ها به شمارش بيفتد. رحمتی در يک روز پر فروغ چند بار منجی دروازه سپاهان شد.

الشباب پيش از مسابقه در فولادشهر با هفت امتياز پيشتاز بود. اما با پذيرش نخستين شکست تا رده سوم سقوط کرد تا صعود را در ميزبانی تيم پاختاکور در هفته آخر رقابتهای گروهی ببيند. تيم پاختاکور با پيروزی بر العين با نه امتياز دارای موقعيتی خوب برای صعود به دور دوم شد.

تيم سپاهان اصفهان با اين آرايش به دومين پيروزی پياپی خانگی دست يافت: مهدی رحمتی، هادی عقيلی، احمد آل نعمه، جلال حسينی، احسان حاج صفی، مهدی کريميان، شاهين خيری، محرم نويدکيا (از دقيقه ۸۸ حسين پاپی)، احمد جمشيديان (از دقيقه ۸۵ مهدی جعفرپور)، ابراهيم توره (از دقيقه ۴+ ۹۰ فرزاد حاتمی) و عماد رضا
سرمربی: امير قلعه‌نويی
XS
SM
MD
LG