لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۲۸

«برقراری ثبات درعراق دشوار، اما دست یافتنی»


ژنرال پترايوس در راستای اجرای استراتژی جديد آمريکا در عراق جايگزين ژنرال جرج کيسی شده است

فرمانده جديد ارتش آمريکا در عراق روز شنبه دهم فوريه هشدار داد که چنانچه نيروهای آمريکايی و عراقی با يکديگر همکاری نکنند، عراق را با سرنوشت شومی روبرو خواهد کرد.


ژنرال پترايوس روز شنبه رسما فرماندهی نيروهای نظامی آمريکا در عراق را در مراسمی که در پايگاه «قرارگاه پيروزی» در نزديکی بغداد برگزار شد، برعهده گرفت.


در راستای اجرای راهبرد جديد آمريکا در عراق اين کشور دست کم ۲۱ هزار سرباز تازه نفس را به عراق اعزام خواهد کرد. اين نيروها با همکاری نزديک با نيروهای ارتش و پليس عراق برای تامين امنيت بغداد و استان غربی الانبار تلاش خواهند کرد

ژنرال پترايوس در راستای اجرای استراتژی جديد آمريکا در عراق جايگزين ژنرال جرج کيسی شده است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرمانده جديد آمريکا در عراق با اشاره به اظهارات خود در سنای آمریکا که گفته بود از استراتژی جديد کاخ سفيد در عراق حمايت می کند، افزود که برقراری ثبات در عراق کار دشواری خواهد بود.


ژنرال پترايوس در اين مراسم گفت راهبرد جديد آمریکا برای پایان دادن به خشونت های فرقه ای در عراق، اجرا شدنی است و چشم انداز خوبی دارد. او افزود: شکست در اجرای اين ماموريت، به معنای ادامه خشونت ها و گرفتاری عراق در جنگ داخلی است و اين چشم اندازی است که بايد از آن پرهيزشود.


سنای آمريکا انتصاب ژنرال پتريوس به سمت فرماندهی نيروهای آمريکايی در عراق را تصويب کرد.


ژنرال پترايوس در بخشنامه ای خطاب به سربازان بر اهميت همکاری تنگاتنگ آنها با نيروهای ارتش عراق برای تحکيم بخشيدن به امنيت تاکيد کرد.


در راستای اجرای راهبرد جديد آمريکا در عراق اين کشور دست کم ۲۱ هزار سرباز تازه نفس را به عراق اعزام خواهد کرد. اين نيروها با همکاری نزديک با نيروهای ارتش و پليس عراق برای تامين امنيت بغداد و استان غربی الانبار تلاش خواهند کرد.


فرمانده جديد آمريکا در عراق به نمايندگان سنای آمريکا گفته بود از استراتژی جديد کاخ سفيد در عراق حمايت می کند، اما او هشدار داده است برقراری ثبات در عراق کار دشواری خواهد بود.


فرمانده جديد نيروهای آمريکا در عراق، روز جمعه در بغداد با جلال طالبانی، رييس جمهوری عراق، ديدار و گفت و گو کرده بود.

در ديدارپتروس و طالبانی طرح جديد امنيتی آمريکا برای عراق و راههای دستيابی به آن را بررسی شد.


ژنرال پتروس همچنين جزييات طرحی را که قصد دارد در عراق به اجرا در آورد و نقش نيروهای چند مليتی در آينده را برای طالبانی و دستيارانش تشريح کرده است.


XS
SM
MD
LG