لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۴۴

بررسی روزنامه های صبح يک شنبه ايران


روزنامه تهران امروز به نقل از فرمانده نيروی انتظامی تهران از طرح جديد اين نيرو برای « مستند سازی مزاحمت های خيابانی » خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه فرمانده نيروی انتظامی تهران گفته « پليس قبول دارد که اين طرح در برابر طرح‌های مبارزه با اراذل و اوباش و مبارزه با مزاحمان نواميس موفق نبوده است ، و به همين علت پليس تهران بزرگ در سال جديد اين موضوع را در اولويت‌های خود قرار داده است. »


احمد رضا رادان همچنين به تهران امروز گفته است که نيروی انتظامی توسط عوامل محسوس و نامحسوس از کسانی که با خودرو برای زنان مزاحمت ايجاد می کنند فيلمبرداری می کند.


وی در خصوص علت چنين اقدامی نيز گفته است : پس از توقيف خودرو معمولاً مزاحمان خيابانی عنوان می‌کنند که اين اقدام را انجام نداده‌اند اما پليس با نمايش دادن فيلم مستند خود ، اين موضوع را ثابت می‌کند.«سکوت بانک مرکزی»


روزنامه کارگزاران ، در گزارشی با عنوان « سکوت در بانک مرکزی » نوشته اختلاف طهماسب مظاهری با دولت به چالشی بدل شده که شايعه استعفای مظاهری را قوت بخشيده است.


به نوشته اين روزنامه هر چند معاون اول رئيس‌جمهور، پرويز داوودی ، نرخ سود تسهيلات بانکی را ۱۰ درصد اعلام کرد تا با گذشت حدود دو ماه و نيم از آغاز سال به غائله نرخ سود پايان بخشد، اما هنوز ماجرا به انتها نرسيده ، و به نظر می‌رسد که اين‌بار نيز احمدی‌نژاد با تغيير رئيس کل بانک مرکزی حرف خود را به کرسی می نشاند.


کارگزاران درعین حال از تکذيب استعفای مظاهری از سوی سخنگوی دولت خبر داده ، اما نوشته « اکنون بانک مرکزی با سياست‌هايی که دنبال می‌کند به مانعی برسر راه دولت بدل شده است و انگار موضوع از حذف يک فرد فراتر رفته و دولت بايد دامنه اختيارات بانک مرکزی را محدود کند تا بتواند اهداف خود در عرصه سياست‌های پولی بانکی را محقق کند. »


کشته شدن عامل انفجار خط گاز ایران به ترکیه


روزنامه جام جم ، از کشته شدن عامل انفجار خط لوله صادراتی گاز ايران به ترکيه خبر داده است.


اين روزنامه به نقل از فرمانده لشکر ۳۱ مکانيزه عاشورای سپاه پاسداران ، نوشته است يک تيم ۷ نفره ا در منطقه شمال‌غرب کشور طی درگيری با ماموران اين لشکر کشته شده اند که در ميان آن ها عامل انفجار خط لوله صادراتی گاز ايران به ترکيه نيز به چشم می‌خورد.


به نوشته جام جم محمدتقی اصانلو عامل انفجار خط انتقال گاز ايران به ترکيه را « حتم بخلکان‌لو » معرفی و از وی به عنوان «شرور» نامبرده است.


ساعت کار اصناف تا 7 عصر


روزنامه سرمايه گزارش کرده که کمبود برق باعث تغيير رويکرد دولت در مورد ساعت کاری اصناف و تعیین ساعت 7 عصر برای پایان کار اصناف شده است.


به نوشته اين روزنامه ، دولت در صدد است تا ساعت کاری اصناف و مشاغل غيرضروری را در مناطق مختلف برای کاهش کمبود برق تغيير دهد ، و به همين دليل ساعت کاری اصناف را از صبح تا 6 و 7بعدازظهر تعيين کرده است.


کارگزاران نوشته است : در حالی که سال گذشته دولت تاکيد داشت رابطه ای بين تغيير ساعات و ميزان مصرف برق وجود ندارد، بحران خشکسالی و کمبود توليد برق به دليل عدم مديريت وزارت نيرو آنچنان بر اين وزارتخانه فشار وارد آورده که مجبور به پذيرش وجود اين رابطه شده و بر همين اساس تغيير ساعات ادارات دولتی در خوزستان و تغيير ساعات کار اصناف و تجار مورد توجه قرار گرفته است.


سفر خارجی دو مقام ارشد جمهوری اسلامی


روزنامه همشهری خبر داده « احمدی‌نژاد به ايتاليا می‌رود ، و هاشمی رفسنجانی به عربستان. »


به نوشته اين روزنامه رئيس‌جمهوری اسلامی برای شرکت در اجلاس سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) سه‌شنبه ۱۴ خرداد عازم رم ، پايتخت ايتاليا خواهد شد.


همشهری همچنین نوشته ؛ يک روز پيش از سفر احمدی ‌نژاد به رم، ‌اکبر هاشمی رفسنجانی،رئيس‌ مجمع تشخيص مصلحت نظام با دعوت ملک عبدالله پادشاه عربستان برای شرکت در کنفرانس بين‌المللی گفت‌وگوی اسلامی به مکه خواهد رفت.


تخریب کتیبه هخامنشی خارک


روزنامه اعتماد ، از تخريب کتيبه هخامنشی خارک خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ، افراد ناشناسی جمعه شب با عبور از حفاظ آهنی دور کتيبه هخامنشی خارک ، با استفاده از اشيای نوک تيز خطوط فارسی باستان آن را تخريب کرده اند.


اعتماد نوشته « باستان شناسان از اين کتيبه که به خط فارسی باستان معروف است به عنوان سندی مبنی بر نامگذاری خليج فارس ياد می کنند.


اين روزنامه از قول « علی جاذبی » معاون بخشدار جزيره خارک نیز خبرداده شدت تخريب به حدی بوده که « ۷۰ درصد نوشته های این کتيبه به شدت آسيب ديده و تنها يک خط از آن سالم مانده است. »


XS
SM
MD
LG