لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۵۲

روزنامه اعتماد ، از تبرئه متهمان پرونده مرگ دکتر زهرا بنی يعقوب پزشک جوانی که در بازداشتگاه امربه معروف همدان جان باخته بود ، خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ، ۸ متهم این پرونده که همگی از مسئولان امر به معروف بسيج همدان هستند ، و تاکنون مقامات قضايی از اعلام اسامی آنان خوداری کرده اند ، روز چهارشنبه از اتهام قتل و هرگونه مسووليتی در قبال مرگ اين دختر تبرئه شدند.


اعتماد نوشته اسفندماه سال گذشته رئیس قوه قضاییه با تقاضای اوليای دم و وکلای زهرا بنی يعقوب مبنی بر ارسال پرونده از همدان به تهران موافقت کرده ، و برای بررسی بيشتر اين درخواست را به شعبه ۲۰ ديوان عالی کشور فرستاده بود ، و در حالی که اوليای دم و وکلای آنها منتظر رسيدگی به پرونده در مراجع قضايی پايتخت بودند ، رای دادسرای همدان به آنها ابلاغ شد.


دکتر بنی يعقوب ، پزشک جوانی که در حال گذراندن طرح داوطلبانه پزشکی خود در يکی از روستاهای اطراف همدان بود ، روز ۲۱ مهرماه سال ۸۶ به اتفاق نامزدش توسط ماموران امر به معروف و نهی از منکر در يک پارک بازداشت شد ، و يک روز بعد به طرز مبهمی در بازداشتگاه امر به معروف بسيج همدان کشته شد.


وزیر بازرگانی و سودهای هنگفت واردات


روزنامه همشهری ، در يادداشتی با عنوان « نگاه عالمانه، سکوت و مديريت بحران » نوشته وزير بازرگانی در يک برنامه تلويزيونی ، ضمن تشريح برخی اقدامات وزارت بازرگانی برای ساماندهی بازار ، با بيان اينکه در برخی مواقع قادر به توضيح در مورد برخی عوامل مؤثر در نابسامانی بازار نبوده عنوان کرده « چون نگاه عالمانه داشتيم سکوت کرديم و مديريت بحران به اين شيوه انجام شده است. »


اين روزنامه با اشاره به ادعای وزير بازرگانی در خصوص « توفيق در مهار بحران برنج » نوشته وزير در حالی اين موضوع را به‌عنوان نقطه مثبتی در کارنامه اين وزارتخانه قلمداد کرد که با مديريت اعمال‌شده برای رفع بحران ، قيمت کنونی برخی انواع برنج در بازار به بيش از۴‌هزار و۵۰۰ تومان رسيده است.


روزنامه همشهری در عين حال به وزير بازرگانی توصيه کرده به جای استفاده از « روش‌های منسوخ داغ و درفش در بازار » در باره تفاوت فاحش قيمت برخی کالاهای وارداتی مانند ميوه و مرکبات با قيمت عرضه شده اين محصولات در بازار داخلی و سود‌های هنگفت برخی واردکنندگان توضيح دهد.


بازداشت متهم قتل های سریالی 7 زن در ورامین


روزنامه ايران ، ارگان رسمی دولت ، از بازداشت يک مرد و دو برادرش به عنوان متهمان پرونده قتل سريالی ۷ زن در ورامين خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه اين مرد ۲۳ ساله پذيرفته که در فاصله سال ۸۵ تاکنون ۷ زن را در اطراف ورامين به قتل رسانده ، و انگيزه خود را سرقت اعلام کرده است.


روزنامه ايران با اشاره به اينکه احتمال افزايش تعداد زنان کشته شده در قتل های سريالی ورامين وجود دارد ، همچنين خبر داده که بازداشت اين متهم به قتل سريالی ۷ زن پس از آن صورت گرفت که همسرش اطلاعاتی را در اختيار ماموران قرار داد.


شکایت 11 نماینده از قوه قضاییه


روزنامه خراسان ، شکايت ۱۱ تن از نمايندگان مجلس شورای اسلامی عليه برخی از مقامات قضايی در کميسيون اصل ٩٠ را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته اين روزنامه ، نمايندگان شاکی با اشاره به برخوردهای اخير برخی مسئولان قضايی با نمايندگان مجلس ، خواستار رسيدگی به اين مسئله از سوی کميسيون اصل ٩٠ و همچنين پی گيری سرانجام تحقيق و تفحص از قوه قضاييه شده اند.


خراسان از قول اسماعيل کوثری يکی از نمايندگان شاکی ، نوشته که اين نامه در راستای حفظ شان نمايندگان است ، و از کميسيون اصل نود خواسته شده که به مسائل پيش آمده بين دو قوه مقننه و قضاييه ، پس از افشاگری های عباس پاليزدار رسيدگی کند.


هشدار سازمان بین المللی کار به دولت ایران


روزنامه سرمايه ، از هشدار سازمان بين المللی کار به دولت جمهوری اسلامی خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه « در نودوهفتمين کنفرانس بين المللی کار و توسط شورای حکام سازمان بين المللی کار و کميته آزادی انجمن این سازمان ، به ايران ابلاغ شد که دولت از دخالت در امور داخلی تشکل های کارفرمايی و کارگری خودداری کند. »


سرمايه نوشته که ۱۸۱ کشور عضو سازمان بين المللی کار هستند ، و اين سازمان در سال ۸۵ نيز به دولت ايران در خصوص دخالت و فشار بر نهادهای صنفی کارگران و کارفرمايان ، و تشکل های کارگری هشدار داده بود.


XS
SM
MD
LG