لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۳۸

روزنامه سرمايه از قول محمدرضا باهنر ، نايب رييس مجلس شورای اسلامی ، خبر داده که « پول چندانی در حساب ذخيره ارزی باقی نمانده است. »


اين روزنامه که اظهارات باهنر در جلسه جامعه اسلامی مهندسين را منتشر کرده ، از قول وی درباره دلیل ایجاد صندوق ذخيره ارزی نوشته « حساب ذخيره ارزی در نظر گرفته شد تا در صورتی که قيمت نفت افزايش پيدا کرد ، مازاد درآمد را به حساب ذخيره ارزی واريز کنيم ، و زمانی که قيمت نفت بالا و پايين رفت ، دچار مشکل نشويم ، و اين مازاد درآمد را در روز مبادا که بازار دچار تشنج شد و قيمت کاهش پيدا کرد ، مصرف کنيم. »


به نوشته سرمایه ، آقای باهنر با انتقاد از برنامه های دولت نهم درباره موجودی فعلی حساب ذخيره ارزی ، گفته « اکنون در روز مبادا هستيم و پول چندانی در حساب ذخيره ارزی باقی نمانده است. »


نایب رئیس مجلس هشتم همچنین گفته « عده ای بدبينانه می گويند تا پايان سال چيزی در حساب ذخيره ارزی باقی نخواهد ماند ، و خوشبينانه نيز اين است که تا پايان سال بيش از هفت الی هشت تا ۱۰ ميليارد دلار در حساب باقی نخواهد ماند. »


سازماندهی هادیان سیاسی سپاه


روزنامه اعتماد ، از سازماندهی و فعاليت چهار هزار هادی سياسی سپاه پاسداران خبر داده است.


به نوشته این روزنامه جانشين نماينده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تاسیس شبکه هادیان سیاسی از پنج سال قبل ، تعداد هادیان سیاسی سپاه در حال حاضر را 4 هزار نفر ذکر کرده است.


اعتماد نوشته که مجتبی ذوالنوری درباره نوع فعاليت های اين شبکه نیز گفته « مقابله با تهديدات نرم ، مقابله با فرقه های مذهبی ، واکسينه کردن نسل جوان ، و حضور دردانشگاه ها از جمله فعاليت های اين نيروها خواهد بود. »


کاهش سن جرم به 15 سالگی


روزنامه جمهوری اسلامی ، اظهارات يکی از اعضای کمسيون امنيت ملی مجلس درباره کاهش متوسط سن جرم در کشور را مورد توجه قرار داده ، و از قول وی نوشته « متوسط سن جرم از ۴۰ سالگی به ۱۵ سال کاهش يافته که يکی از علل آن نحوه برخورد دستگاه های ذيربط با مجرمان است. »


به نوشته اين روزنامه ، محمود احمدی با اشاره به طرح های مختلف و مقطعی نيروی انتظامی گفته « اجرای هر طرحی در جامعه در صورتی که مقطعی باشد با شکست روبرو می شود ، و حتی ممکن است نقش معکوس داشته باشد. »


روزنامه جمهوری اسلامی همچنين از قول اين نماينده مجلس درباره عدم برخورد صحيح با جرايم و آلات جرم در کشور نوشته « در حال حاضر سلاح سرد در انواع مختلف آن به راحتی خريد و فروش می شود و در اختيار مجرمان قرار می گيرد ، و مجرمان به اين باور رسيده اند که قوانين امری تشريفاتی هستند. »


«وعده کاهش تورم در 3 ماه»


روزنامه کارگزاران ، از وعده رييس جديد بانک مرکزی برای کاهش نرخ تورم خبرداده ، و نوشته « محمود بهمنی از اتخاذ سياست‌های جديدی خبر داد که براساس آن نرخ تورم تا پايان سال کاهش خواهد يافت. »


اين روزنامه درباره ايده های رئیس جدید بانک مرکزی برای کنترل و کاهش نرخ تورم ، نوشته « بر اساس ايده جديد به جای کاهش تقاضا ، مکانيسم افزايش عرضه دنبال خواهد شد که لازمه آن به حداکثر رسيدن فعاليت واحدهای توليدی است. »


کارگزاران با اشاره به وعده رئیس کل جدید بانک مرکزی برای کاهش تورم در 3 ماه آینده ، نوشته « تا پيش از محمود بهمنی ، ابراهيم شيبانی ، و طماسب مظاهری روسای سابق بانک مرکزی در دولت محمود احمدی نژاد نيز هر کدام وعده کاهش نرخ تورم را داده بودند. »


پرداخت خسارت بدون کروکی پليس


روزنامه جام جم ، چون اغلب روزنامه های صبح دوشنبه تهران ، دستور نيروی انتظامی مبنی بر پرداخت خسارت بيمه به تصادفات رانندگی آن هم بدون کروکی پليس را مورد توجه قرار داده است.


این روزنامه با اشاره به گفته رئيس مرکز اجرائيات راهنمايی و رانندگی نيروی انتظامی مبنی بر این که از اين پس تصادفات خسارتی نيازی به کروکی پليس ندارند ، از قول وی نوشته « بر اين اساس در تصادفات خسارتی در صورتی که طرفين دارای بيمه‌نامه شخص ثالث باشند از اين پس تا سقف ميزان بيمه بايد برای دريافت خسارت بدون نياز به پليس و کروکی به شرکت‌های بيمه‌گذار مراجعه کنند. »


به نوشته جام جم ، نیروی انتظامی همچنين شرکت های بيمه را موظف به پرداخت خسارت ها کرده است.


XS
SM
MD
LG