لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۶

ترامپ درباره دخالت روسیه در انتخابات: به نهادهای اطلاعاتی‌مان اعتماد دارم


دونالد ترامپ در نشست خبری شهر هانوی ویتنام

دونالد ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره مداخله روسیه در رقابت‌های سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که به نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعتماد دارد. وی اما در عین حال اظهارات ولادیمیر پوتین مبنی بر عدم دخالت روسیه در این انتخابات را نیز باورپذیر توصیف کرد.

به گزارش مجله تایم، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در نشست خبری مشترکی با همتای ویتنامی‌ خود در شهر هانوی، با اشاره به اظهارات ولادیمیر پوتین گفت: «معتقد هستم او احساس می‌کند که خودش یا روسیه دخالتی در انتخابات نداشته‌اند.»

همزمان آقای ترامپ با تمجید از آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا گفت: «افراد خوبی در حال حاضر مدیریت آژانس‌هایمان را برعهده دارند و من بسیار به آنها اعتماد دارم.»

سی.آی.ای و دیگر آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا نتیجه‌گیری کرده‌اند که روسیه با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به ترامپ کمک کرد تا رقیبش از حزب دموکرات، هیلاری کلینتون، را شکست دهد.

روز یکشنبه دومین روز پیاپی است که ترامپ درباره روسیه و انتخابات آمریکا اظهارنظر می‌کند. وی روز قبل به خبرنگارانی که همراه او به هانوی ویتنام سفر می‌کردند گفته بود که پوتین باز هم قاطعانه این ادعاها را تکذیب کرده است.

دونالد ترامپ روز یکشنبه وارد فیلیپین، آخرین مقصد تور آسیایی‌اش، شد تا ضمن شرکت در چند نشست بین‌المللی با رودریگو دوترته، همتای فیلیپینی‌اش، دیدار کند.

وی پیش از عزیمتش به فیلیپین درباره تحریم‌های تنبیهی آمریکا علیه روسیه به اتهام دخالت در انتخابات، ضمن «بسیار بالا» خواندن سطح تحریم‌های وضع‌شده گفت «زمان آن فرارسیده که به مداوای جهان آشفته و ازهم‌پاشیده بپردازیم».

در حاشیه اجلاس سران سازمان اپک (همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسیفیک) در ویتنام، ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ ملاقات کوتاهی داشتند. در حال حاضر اتهام‌ها در مورد دخالت روسیه در انتخابات سال پیش، محور تحقیقاتی گسترده در آمریکا است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG