لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۴:۴۲

تیراندازی در یکی از دبیرستان‌های سانتا فه تگزاس ۱۰ کشته بر جای گذاشت


حضور نیروهای امنیتی در دبیرستان سانتا فه، روز جمعه

یک مهاجم مسلح با حمله به دبیرستانی در شهر سانتا فه تگزاس به سوی دانش‌آموزان شلیک کرد. به گفته رییس پلیس محلی در این حادثه تاکنون ۱۰ نفر کشته شده‌اند که بیشتر آنها دانش‌آموز هستند.

پلیس همچنین گفته ضارب و همدست او دستگیر شده‌اند. گزارش‌ها حاکی است در این دبیرستان مواد منفجره هم دیده شده و ماموران ویژه مشغول بررسی و انتقال این مواد منفجره هستند.

به گفته مقامات محلی، در میان زخمی‌ها یک پلیس مستقر در مدرسه هم وجود دارد که در جریان تبادل آتش، زخمی شده است. شمار زخمی‌های این حادثه اما هنوز اعلام نشده است.

نیروهای پلیس تمام دانش‌آموزان دبیرستان را از محل تخلیه و به مکانی امن منتقل کرده تا به خانواده خود ملحق شوند. سانتا فه در ایالت تگزاس، شهری با ۱۳ هزار سکنه است و در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی هیوستون واقع شده است.

یکی از شاهدان عینی این حادثه گفته ساعت هشت صبح به وقت محلی ضارب از کلاس هنر شروع کرد و به سوی دانش‌آموزان شلیک کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با ارسال پیام تسلیت گفت که «امروز، روزی بسیار ناراحت کننده»‌ است. او همچنین گفته مشغول کار برای پیدا کردن راه‌هایی برای امنیت بیشتر دانش‌آموزان است.

از زمان تیراندازی در دبیرستان پارکلند در ایالت فلوریدا که در آن ۱۷ تن کشته شدند تاکنون،‌ این دومین تیراندازی مرگبار در آمریکا است.

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری آسوشیتد پرس، رادیو فردا؛ ک.ت.

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG