لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۲۱

برکناری مدیر و معاون و تعلیق معلم یک مدرسه درهمدان پس از تنبیه یک دانش آموز


عکس از آرشیو

پس از گزارش‌ها درباره تنبیه یک دانش آموز توسط هم کلاسیهایش با درخواست معلم، مدیر کل آموزش و پروش همدان خبر داد که این معلم تعلیق و مدیر و معاون مدرسه برکنار شده‌اند.

براساس گزارش تلویزیون ایران، معلم درس علوم یکی از کلاس‌های پایه هفتم مدرسه «شهید مقصودی» همدان یک دانش آموز را کتک زده و سپس از دانش آموزان نیز خواسته که آنان نیز این دانش آموز را کتک بزنند.

تعدادی از دانش آموزان در مصاحبه با تلویزیون ایران تائید کرده اند که با درخواست معلم این دانش آموز را کتک زده اند. این دانش آموزان اعلام کردند که اگر این درخواست معلم را انجام نمی دادند، تنبیه می شدند.

ناظم مدرسه نیز درمصاحبه با تلویزیون گفته بود که معلم برای «عوض کردن جو کلاس این شوخی» را انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمد پورداوود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، روز جمعه ۱۶ آذر، خبر داد که این معلم تعلیق و مدیر و معاون آموزشی مدرسه برکنار شده‌اند.

به گفته آقای داوودپور، این سه نفر همچنین به هیئت تخلفات اداره کل آموزش و پرورش معرفی شدند.

گر چه به استناد قوانین آموزش و پرورش، تنبیه دانش‌آموزان ممنوع است، اما با گسترش شبکه‌های اجتماعی و تلفن‌های همراه هر از چند گاهی از مدارس ایران تصاویری از تنبیه بدنی دانش آموزان منتشر می‌شود.

درهمین حال هفته گذشته برخی از رسانه‌ها خبر داده بودند که ناظم مدرسه ایمان در ماهشهر در استان خوزستان، یک دانش آموز را کتک زده و با شلنگ به صورت یک دانش آموز دیگر زده است.

پس از آن مجتبی دیناروند، رئیس اداره آموزش و پرورش ماهشهر، خبر داد که پرونده این ناظم برای رسیدگی به اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ارسال می‌شود.

رحیم میرشاه ولد مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در وزارت آموزش و پرورش، پیش از این از ثبت ۸۰ هزار شکایت در دو سال ۹۳ و ۹۴ خبر داده و گفته بود که نزدیک به دو هزار شکایت در مورد تنبیه بندی دانش‌آموزان بوده است.

او در مورد شکایت مربوط به تنبیه بندی اضافه کرده بود که هزار و ۲۷۴ شکایت «به حق» و ۶۵۰ شکایت «ناحق» تشخیص داده شده‌اند.

وی درباره سال‌های ۹۵ و ۹۶ رقم دقیقی اعلام نکرده و تنها گفته بود که در این سال ها نیز مانند «روال سابق» شکایت‌هایی دریافت شده است.

با استفاده از خبرگزاری های ایرنا و صدا و سیما و فارس، خبرگزاری دانشجو، شبکه‌های اجتماعی و رادیو فردا /ا.م / خ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۱۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG