لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۴

پس از انتشار گزارش‌ها درباره انتقال یک دانش‌آموز شیرازی به بیمارستان پس از تنبیه بدنی از سوی معملش، رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس خبر داد که پرونده این «معلم خاطی» به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری استان ارسال شده است.

حمیدرضا شعبانی روز جمعه ۱۴ آبان، گفت که یک معلم در یکی از هنرستان‌های شیراز روز دوشنبه ۱۰ آبان، با مشت ضربه‌ای به سینه یک دانش‌آموز زده و این دانش‌آموز پس از این ضربه احساس درد شدید در قفسه سینه می‌کند و به بیمارستان منتقل می‌شود.

او اعلام کرد که این دانش‌آموز «با مشکل خاصی روبه‌رو نشده» و از بیمارستان مرخص شده است.

به گفته آقای شعبانی، دلیل تنبیه بدنی این دانش‌آموز این بوده که به همراه سه دانش‌آموز دیگر با تأخیر و پس از اینکه معلم درس را شروع کرده بود، وارد کلاس شده‌اند.

در هفته‌های گذشته گزارش‌هایی درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان در استان‌های زنجان، تهران، سیستان و بلوچستان، گلستان و کرمان منتشر شده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش نیز اعلام کرده که درباره تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس، در دو سال گذشته هزار و ۹۲۴ شکایت ثبت شده که هزار و ۲۷۴ شکایت «به حق» بوده است.

در این زمینه محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، روز شنبه ۲۴ مهر، خبر داده بود که به زودی برای بررسی این گزارش‌ها نمایندگانی به استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و گلستان اعزام می‌شوند و در صورت احزار تخلف، معلمان برای محاکمه به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، نیز روز دوم آبان گفته بود که قرار شده هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش در این سه استان «این موضوع را با فوریت پیگیری کرده و برای خاطیان حکم صادر کنند».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG