لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۰۲

حمله ترامپ به دمکرات‌ها در واکنش به تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان


دونالد ترامپ می‌گوید که ۹۳ رای‌دهندگان جمهوری‌خواه دولت وی را تایید می‌کنند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند در واکنش به آغاز تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره اتهامات نسبت داده شده به وی، مخالفان دمکرات خود را «دیوانه» خواند.

آقای ترامپ در رشته توئیت‌هایی عنوان کرد که کمیته قضایی مجلس نمایندگان «به‌طور بی‌سابقه‌ای در تاریخ کشور پا را از حدود خود فراتر نهاده است».

وی تاکید کرده که این دمکرات‌ها هستند که «مانع اجرای عدالت شده‌اند» و «جرم واقعی آن چیزی‌ست که دمکرات‌ها انجام می‌دهند و انجام داده‌اند».

تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از روز دوشنبه آغاز شده و این کمیته در گام اول از ۸۱ نفر از نزدیکان، مشاوران و افرادی که با رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه‌های مختلف همکاری کرده‌اند تحقیق می‌کند، از جمله پسران وی.

موضوع این تحقیقات اتهام «ممانعت از اجرای عدالت، فساد مالی و سوءاستفاده از قدرت» است که مخالفان آقای ترامپ به او نسبت می‌دهند، اما وی با رد این اتهامات در توئیت دیگری اقدام کمیته قضایی مجلس نمایندگان را به مثابه «آزار و حمله به رئیس‌جمهوری» دانسته است.

این تحقیقات در شرایطی آغاز شده که گفته می‌شود از سوی دیگر تحقیقات رابرت مالر، مستشار ویژه دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته آمریکا، رو به پایان است، پرونده‌ای که در دو سال گذشته دولت دونالد ترامپ را با چالش‌های سنگینی مواجه ساخته است، اگرچه آقای ترامپ تاکید دارد که کمپین انتخاباتی وی با روس‌ها تبانی نکرده است.

اما از هم‌اکنون بحث درباره چگونگی انتشار نتایج تحقیقات رابرت مالر بالا گرفته است به طوری که دمکرات‌ها هشدار داده‌اند که کاخ سفید قصد لاپوشانی پرونده را دارد و از این رو کنگره امکان دارد که آقای مالر را برای ادای شهادت احضار کند.

با این حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ همچنان میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه از حمایت بالایی برخوردار است. آقای ترامپ در توئیت دیگری عنوان کرده که ۹۳ رای‌دهندگان جمهوری‌خواه دولت وی را تایید می‌کنند.

منبع: خبرگزاری فرانسه، شبکه اجتماعی توییتر/ س.ن/ ک.ر

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG