لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۱۰:۴۹

ترامپ: بودجه ديوار را ندهند، مرز با مکزیک را خواهیم بست


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاروز جمعه هفتم دیماه تهدید کرد که اگر نمایندگان کنگره این کشور بودجه پنج میلیارد دلاری مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک را تصویب نکند، مرز جنوبی این کشور را بطور کامل خواهد بست.

بخش هایی از دولت فدرال آمریکا هفت روز پیش به دنبال اختلاف دموکرات و جمهوری خواهان بر سر تامین بودجه ساخت دیوار و عدم تصویب بودجه موقت توسط کنگره تعطیل شده است.

دونالد ترامپ در توییتی نوشته است، چنانچه دموکرات‌های بودجه مورد نیاز ساخت دیوار مرزی را تصویب نکنند و قوانین «مضحک» مهاجرتی مساله ساز برای کشور را تغییر ندهند، «ما مجبور خواهیم شد مرز جنوبی را به طور کامل ببندیم.»

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است: یا ما دیوار (مرزی) را می سازیم یا ما مرز (جنوبی) را خواهیم بست.

دونالد ترامپ می‌گوید، با بسته شدن مرز صنعت خودروسازی دوباره به آمریکا باز می‌گردد.

اشاره دونالد ترامپ به صنایع آمریکایی از جمله شرکت های خودرو سازی است که بخش‌هایی از تاسیسات و کارخانه‌های خود را به مکزیک انتقال داده‌اند.

ترامپ همچنین در توییت دیگری دوباره تهدید کرده است که کمک‌های مالی به هندوراس، گواتمالا و السالوادور را به دلیل متوقف نکردن حرکت مهاجران به سمت آمریکا قطع می کند.

دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر در خواست دونالد ترامپ برای اختصاص پنج میلیارد دلاری جهت ساخت دیوار مرزی در بودجه موقت اختلاف نظر دارند.

این در حالی است که روز پنجشنبه سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تشکیل جلسه دادند، اما این دو جلسه بدون نتیجه‌ای در خصوص تامین بودجه دولت به کار خود پایان دادند.

به گزارش رسانه‌های آمریکا در جریان تعطیلی بخشی از دولت فدرال آمریکا در حدود ۸۰۰ هزار کارمند دولت به دلیل عدم تامین بودجه یا مجبورند بدون حقوق کار کنند یا سر کار حاضر نشوند.

با استفاده از گزارشهای رویترز و رادیو فردا؛ خ
XS
SM
MD
LG