لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ تهران ۱۰:۳۷

آمریکا یک شرکت تایلندی مرتبط با «ماهان ایر» را تحریم کرد


شرکت ماهان ایر در سال ۲۰۱۱ به اتهام ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه در فهرست تحریمی آمریکا قرار گرفت.
شرکت ماهان ایر در سال ۲۰۱۱ به اتهام ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه در فهرست تحریمی آمریکا قرار گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه ۲۳ شهریور اعلام کرد که شرکت هواپیمایی تایلندی را به دلیل ارتباط با شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» مورد تحریم قرار داده است.

دفتر اصلی شرکت «My Aviation Company Limited» در بانکوک پایتخت تایلند قرار دارد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفته است: ماهان ایر همچنان به پروازهای هفتگی خود به سوریه ادامه می دهد، در حالی که میلیون‌ها نفر در استان ادلب در معرض تهدید فوری حملات رژیم جنایتکار بشار اسد و حامیان آن یعنی روسیه و ایران قرار دارند.

وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید، شرکت ماهان ایر با انتقال نیرو،خدمات و تجهیزات مورد نیاز حکومت بشار اسد را تامین می کند و به فعالیت های تروریستی در منطقه دامن می زند.

وی می افزاید، تحریم این شرکت تایلندی باعث می‌شود ماهان ایر از دریافت خدمات از طرف این شرکت محروم شود.

استیون منوچین تصریح کرده است: این شرکت تایلندی هشدارهای متعدد ایالات متحده را نادیده گرفته بود، قبلا به طور علنی و به دولت تایلند نیز اعلام شده بود تا ارتباطات خود را با ماهان ایر را قطع کند.

وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید، تحریم این شرکت تایلندی هشداری از جانب ایالات متحده است. چراکه این اقدام نشان میدهد آمریکا قصد دارد مطمئن شود که صنعت حمل و نقل هوایی هیچ گونه خدماتی به این شرکت هوایی مرتبط با تروریسم ارائه نخواهد کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین ۱۸ تیرماه از تحریم یک شرکت گردشگری و مسافرتی مستقر در مالزی به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» خبر داده بود.

شرکت خدمات و گردشگری ماهان به عنوان عامل فروش هواپیمایی ماهان در مالزی فعالیت می‌کرد.

پیش از این مقام‌های جمهوری اسلامی ایران اتهام انتقال سلاح برای حزب‌الله لبنان با هواپیماهای مسافربری را رد کرده بودند.

آمریکا در سال ۲۰۱۱ شرکت ماهان ایر را اتهام ارائه خدمات به نیروی قدس سپاه پاسداران و انتقال نیرو و سلاح به لبنان و سوریه در فهرست تحریمی خود قرار داد.

با استفاده از وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا و گزارش رادیو فردا؛ خ
XS
SM
MD
LG