لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۴۸

زندانیان سیاسی رجایی شهر کرج به انتقال به بند ویژه امنیتی اعتراض کردند


به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی در پی تصمیم مقام‌های قضایی و مسئولان زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) بویژه عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران مبنی بر انتقال زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ (معروف به بند ویژه امنیتی) به بند ۱۰ این زندان، زندانیان سیاسی این بند اعلام کردند که در اعتراض به این اقدام و افزایش بی‌حد فشارهای وارده از روز شنبه از دریافت غذای زندان خودداری کردند.

بر اساس این گزارش، زندانیان تاکید کردند که، «تحت هر شرایطی، حتی در صورت حضور گارد زندان و توسل ایشان به زور، از انتقال به بند جدید خودداری خواهند کرد».

بر اساس اظهارات زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج، محل مورد نظر برای انتقال زندانیان سیاسی، علاوه بر جمعیت بالای آن، در شرایط «به شدت نامساعد و غیربهداشتی قرار دارد که با توجه به وضعیت جسمانی بعضا وخیم و بیماری اکثریت زندانیان این بند، احتمال تکرار فجایعی از قبیل حوادث دو ماه گذشته که منجر به قتل خاموش تعدادی از زندانیان این زندان گردید را قوت می‌بخشد».

از سوی دیگر بنا بر این گزارش، همزمان با این تصمیم حشمت الله طبرزدی زندانی سیاسی بند ویژه امنیتی و دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران نیز اعلام کرد اعتصاب غذای نامحدود را آغازکرده است.

XS
SM
MD
LG