لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۷

دونالد ترامپ هشدار داد ایران در صورت عدم آزادی شهروندان آمریکایی با عواقب جدی روبرو خواهد شد


کاخ سفید آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به جمهوری اسلامی ایران هشدار داده در صورتی که شهروندان آمریکایی زندانی را آزاد نکند، با «عواقب جدی» روبرو خواهد شد.
رئیس جمهوری آمریکا از ایران خواست رابرت لوینسون، مامور پیشین «اف بی آی»، سیامک و باقر نمازی و دیگر شهروندانی که، به تعبیر وی، ناعادلانه بازداشت شده اند، را به ایالات متحده بازگرداند.
در بیانیه یاد شدهبا اشاره به صدور حکم 10 سال زندان برای ژیائو وانگشهروند آمریکایی از سوی قوه قضاییه ایران ،تاکید شده که ایران نزدیک به چهل سال است که از بازداشت و گروگان گیری به عنوان ابزاری در سیاست دولتی استفاده کرده است. ایران هنوز به بیانیه کاخ سفید پاسخی نداده است.
ژیائو وانگ، پژوهشگر چینی- آمریکایی دانشگاه پرینستون، سیامک و باقر نمازی، پدر و پسر ایرانی-آمریکایی، از جمله شهروندان آمریکایی هستند که به جرم جاسوسی در ایران بازداشت شده اند. هر سه تن اتهام جاسوسی را رد کرده اند.
رابرت لوینسون، مامور پیشین«اف بی ای»نیز از ۱۰ سال پیشدر ایران ناپدید شده است. گفته می شود آخرین بار او در جزیره کیش دیده شده بود. تهران می گوید، از سرنوشت او اطلاعی ندارد.

XS
SM
MD
LG