لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۲

یک دیپلمات روسیه،‌ شیوه تعطیلی سه دفتر این کشور در ایالات متحده را محکوم کرد


پس از آن که آمریکا کنترل کنسولگری و دو دفتر تجاری روسیه در ایالات متحده را در اختیار گرفت، وابسته تجاری روسیه در واشینگتن، این اقدام را نمونه ای آشکار از پایمالی نظام روابط بین الملل توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، آلکساندر اِستادنیک، وابسته تجاری روسیه در واشینگتن، همچنین از لغو مصونیت دیپلماتیک این اماکن تجاری روسیه در آمریکا خبر داد. وی افزوده است که در مهلت داده شده تلاش کرده اند تا حد امکان لوازم مورد نیاز برای زندگی و کار کارکنان خود را از این اماکن خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، با فرمان دونالد ترامپ، به روسیه دو روز مهلت داده شده بود تا روز شنبه، کنسولگری خود در سان فرانسیسکو، و دو دفتر تجاری در واشینگتن و نیویورک را تعطیل و تخلیه کند.

بنا بر این گزارش، کرملین می‌گوید که مقام های آمریکایی آنها را تهدید به شکستن در ورودی یکی از این ساختمان ها کرده اند. اما یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می گوید که مقام های آمریکایی تنها کارکنان سفارت روسیه را برای خروج از این سه ساختمان همراهی کرده اند.

آمریکا در واکنش به دستور کاخ کرملین برای کاهش تعداد دیپلمات ها و کارکنان سفارت و کنسولگری های آمریکا در خاک روسیه، دست به این اقدام متقابل زده است.

XS
SM
MD
LG