لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۰۷

‌شورای امنیت،‌امروز برای بررسی درگیر‌ی کردهای سوریه و ارتش ترکیه تشکیل جلسه می دهد


شورای امنیت سازمان ملل امروز دوشنبه به درخواست فرانسه برای بررسی حمله ترکیه به شمال سوریه، تشکیل جلسه می‌دهد.

این درحالی است جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر به آسیا با اشاره به اینکه آنکارا پیشتر واشینگتن را در جریان حمله به شمال سوریه قرار داده بود تاکید کرد ترکیه نگرانی‌های امنیتی مشروعی در ارتباط با کردهای سوریه دارد

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای از همه طرف‌ها خواست تمرکز خود را بر هدف اصلی که شکست گروه حکومت اسلامی ، داعش ،است، حفظ کنند. از سوی دیگر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مدعی شد اقدامات یکجانبه‌ای که آمریکا در سوریه انجام داد، ترکیه را خشمگین کرد. آمریکا هفته گذشته با اعلام تشکیل یک نیروی مرزی در سوریه تأکید کرد که به حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهد داد تا از بازگشت نیروهای داعش، جلوگیری کند.

در همین حال با افزایش تنش در منطقه عفرین ،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران خواستار پایان فوری درگیری‌ها و جلوگیری از تعمیق و گسترش بحران شد .

ارتشبد حلوصی آکار،رئیس ستاد ارتش ترکیه نیز روز یکشنبه در تماسی تلفنی با سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران درباره حمله به شمال سوریه با وی گفتگو کرد. در خبری دیگر، ۵۲ تن از فعالان سیاسی و مدنی کرد در ایران در بیانیه ای آنچه را که حمله ترکیه برخلاف قواعد بین المللی به مناطق کردنشین سوریه خوانده اند محکوم کرده و خوستار اقدام دولت ایران برای جلوگیری از ادامه این حمله شده اند.

درگیری بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان کرد سوریه در منطقه عفرین از روز شنبه آغاز شد

XS
SM
MD
LG