لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۱

یادداشت محرمانه نهاد اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که اف.بی.آی را متهم به جانبداری به ضرر دونالد ترامپ کرده است منتشر شد


نهاد اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند یادداشتی را منتشر کرد که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی آی.) را متهم می کند از زیر نظر گرفتن دولت دونالد ترامپ در پرونده بررسی اقدامات روسیه سوءاستفاده کرده است.

این اقدام پس از آن انجام گرفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار این یاددشت محرمانه ۴ صفحه‌ای موافقت کرد. دونالد ترامپ هنگام تایید انتشار این یادداشت در حمله‌ای تلویحی به اف.بی.آی گفت «بسیاری باید از کار خود شرمنده باشند».

منابع کاخ سفید گفتند به رغم هشدار کریستوفر ری، رئیس اف.بی.آی، دونالد ترامپ مجوز انتشار متن کامل این یادداشت را داد که همزمان اقدامات وزارت دادگستری را هم جانبدارانه و علیه دونالد ترامپ توصیف کرده است. معلوم نیست آینده رئیس اف.بی.آی که برگمارده رئیس جمهوری بوده است چه خواهد شد. اف.بی.آی. و وزارت دادگستری آمریکا مشغول بررسی اتهام روسیه در زمینه مداخله احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا هستند.

دموکرات‌ها می گویند یادداشت منتشر شده به طور گزینشی ویراستاری شده است تا به گفته آنان حواس مردم را از توجه به نتیجه تحقیقات همین کمیسیون درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرت کند.

XS
SM
MD
LG