لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۱۰

شماری از مقامات جمهوری اسلامی ایران به سخنان بنیامین نتانیاهو واکنش نشان دادند


مقامات جمهوری اسلامی به اتهامات بنیامین نتانیاهو نخست اسرائیل مبنی بر پیگیری محرمانه برنامه ساخت تسلیحات هسته ای ایران پس از برجام واکنش نشان دادند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز دوشنبه، در دو پیام توئیتری، نخست وزیر اسرائیل را به «چوپان دروغ» تشبیه کرد و نوشت چندبار بیشتر نمی‌توان مردم را «گمراه» کرد.

آقای ظریف در پیام دیگری نوشت که رئیس‌جمهوری آمریکا در راستای از بین بردن توافق (هسته ای با ایران) به سراغ ادعاهای قدیمی‌ای رفته است کهبه گفته او آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این آنها را مورد بررسی قرار داده است.

در همین زمینه،عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران٬ اظهارات اخیر نخست وزیر اسرائیل را «نمایش بچگانه و مسخره» خواند و هدف آن را «صحنه‌سازی برای از بین بردن برجام» عنوان کرد.

عراقچی سخنان نتانیاهو را «تئاتری» برای تحت تاثیرقرار دادن دونالد ترامپ دانست و گفت که آمریکا٬ اسرائیل و عربستان از توافقنامه برجام٬ «ناراحت» هستند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل گفته که این اسناد را در اختیار آمریکا قرار داده و به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز ارائه خواهد داد.

این اتهامات از سوی نخست وزیر اسرائیل در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است ۲۲ اردیبهشت تصمیم خود را در مورد ماندن یا خروج از برجام اعلام کند.

XS
SM
MD
LG