لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ تهران ۲۰:۴۰

علم‌الهدی: دیگر به انتقال پول از طریق بانک‌های بین‌المللی احتیاج نداریم


امام جمعه مشهد می‌گوید تحریم‌های آمریکا شکست خورده و ایران دیگر نیازی به بانک‌های بین‌المللی برای انتقال پول ندارد.

احمد علم‌الهدی در خطبه‌های روز جمعه، ۱۴ آبان مدعی شده است، «آخرین حربه» آمریکایی‌ها این بود که دیگر اجازه ندهند پول‌هایمان به وسیله بانک‌های جهانی به ما منتقل شود، «اما اکنون اقدامات دولت ما به جایی رسیده است که دیگر به انتقال پول از طریق بانک‌های بین‌المللی احتیاج نداریم».

اظهارات وی در حالی است که طی دو سال گذشته بودجه دولت به خاطر عدم توانایی در فروش نفت و انتقال پول آن به کشور با یک سوم کسری مواجه شده و امسال انتظار می‌رود این کسری بیشتر شود.

وی در ادامه مدعی شد امام زمان دشمن را به انجام عملیات‌های سخیفی علیه ایران «تحریک» می‌کند و سپس با نیروی «بچه شیعه‌های غیور و از جان گذشته»، دشمن را شکست می‌دهد.

امام جمعه مشهد در توضیح شکست دشمن به عملیات سپاه پاسداران برای توقیف نفتکش ویتنامی اشاره کرد و گفت: «همه وقایع با هدایت امام زمان اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «دیگر تحریم‌های دشمن علیه ما شکسته شد و این ارزشمندترین قسمت این عملیات بود.»

مقام‌های سپاه پاسداران در روزهای اخیر در سناریوهایی مختلف خبر از توقیف این کشتی ویتنامی دادند.

سپاه پاسداران ابتدا گفت که آمریکا یک کشتی حامل نفت ایران را مصادره کرده و نفت آن را به این نفتکش ویتنامی انتقال داده و سپاه آن را بازپس گرفته است، ولی پس از آن گفتند که دزدان دریایی قصد ربودن کشتی ویتنامی حامل نفت ایران را داشته‌اند و آمریکا از آنها حمایت کرده است.

اظهارات علم‌الهدی در حالی است که محموله این نفتکش سه ماه در بازارهای آسیایی معطل مشتری بود و به خاطر عدم فروش به ایران بازگردانده شد.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن

XS
SM
MD
LG