لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۲۶

پيشنهاد تازه ی پوتين درباره ی دفاع ضدموشکیولاديمير پوتين رييس جمهور روسيه روز دوشنبه پيشنهاد های تازه ای را در باره محل استقرارسيستم دفاع موشکی مورد نظر آمريکا ، به پرزيدنت بوش ارايه داد.
پوتين گفت، در گفت و گو ها با بوش ، از رييس جمهور آمريکا خواسته است ، ناتو NATO پيمان آتلانتيک شمالی و روسيه با همکاری يکديگر سيستم دفاعی گسترده تری را احداث کنند که کشورهای بيشتری را در اروپا تحت پوشش بگيرد.
پوتين گفت ، روسيه آماده است، برای اين منظور يک سيستم پيشرفته هشدار دهنده جديد رادار را در جنوب روسيه به کار گيرد. ماه گذشته پوتين پيشنهاد داد روسيه و آمريکا بطور مشترک از يک رادار در جمهوری آذربايجان استفاده کنند.


پوتين گفت:
در صورت لزوم ، ميتوانيم سيستم راداری Gabala را که روسيه از آذربايجان اجاره می کند ، مدرن تر کنيم و به کار گيريم، اگر باز تشخيص داديم که کافی نيست، آماده هستيم سيستم هشدار دهنده راداری را در جنوب روسيه به آن اضافه کنيم.
پرزيدنت بوش در پاسخ به پيشنهادات پوتين گفت که بايد در مورد آن پيشنهادات بررسی شود ولی همچنين تاکيد کرد که جمهوری چک و لهستان نيز بايد در برنامه سپر موشکی شرکت داده شوند.
روسيه با طرح آمريکا مبنی بر استقرار سامانه رادار و دفاع موشکی در لهستان و جمهوری چک، بشدت مخالفت کرده است.
رييسان جمهوری آمريکا و روسيه روز دوشنبه در استراحتگاه پدری جرج بوش در ايالت مين آمريکا با يکديگر ديدار و گفت و گو کردند.


XS
SM
MD
LG