لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۳۷

جشن قهرمانی اينتر ميلان در ایتالیا و ليون در فرانسه


در فصل اخير فوتبال ايتاليا اينتر ميلان رکوردهای بسياری را برپا کرد و در روز يکشنبه آن را کامل نمود. اين تيم تنها تيم در تاريخ رقابت های فوتبال ايتاليا است که پنج بار قهرمان « سری آ » شده است.

تيم های فوتبال اينترميلان ایتالیا و ليون فرانسه، قهرمانی زود هنگام را در فصل جاری رقابت های باشگاهی ايتاليا و فرانسه جشن گرفتند.


در فصل اخير فوتبال ايتاليا اينتر ميلان رکوردهای بسياری را برپا کرد و در روز يکشنبه آن را کامل نمود. اين تيم تنها تيم در تاريخ رقابت های فوتبال ايتاليا است که پنج بار قهرمان « سری آ » شده است.


تيم فوتبال ليون فرانسه نيز در فاصله پنج دور مانده تا پايان فصل فوتبال دسته برتر فرانسه، کار قهرمانی را تمام کرد.


اين ششمين قهرمانی پياپی ليون در ليگ يک فرانسه است و از اين نظر، رکوردی برای يک تيم باشگاهی در يکی از پنج رقابت مهم ليگ باشگاهی فوتبال اروپا نيز به حساب می آيد.


در فوتبال اسپانيا، تيم های سوی يا و رئال مادريد در لا ليگای اسپانيا، زمينه قهرمانی دو باره را برای بارسلونای پيشتاز تنگ تر کرده اند.


اين دو تيم در حالی برنده شدند که شکست بارسلونا تکرار قهرمانی برای اين تيم را مشکل تر کرده است.


در بوندسليگای آلمان، بايرن مونيخ از زمينه رقابت برای قهرمانی آلمان خارج شد، بدين ترتيب تيم های شالکه، وردر برمن و اشتوتگارت از شانس های اول قهرمانی در باشگاه های آلمان به شمار می روند.


ايتاليا


مارکو ماته راتزی مدافع نامدار ايتاليايی در پيروزی دو بريک بر تيم سيه نا به ثمر رساننده هر دو گل تيم قهرمان بود.


گل های ماته راتزی و پيروزی بر تيم سينه نا، کار قهرمانی را برای اين تيم در « سری آ » تمام کرد.


اين پيروزی وقتی کامل شد که تيم رده دومی رما در زمين تيم آتالانتا شکست خورد تا « نراتزوری» ( عنوان تيم اينتر ميلان ) به برتری دست نيافتنی ۱۶ امتياز برای دستيابی به قهرمانی در فاصله پنج دور مانده تا پايان فصل فوتبال دست يابد.


موفقيتی که پيش از اين تنها نصيب تورينو ( در فصل ۴۸/۱۹۴۷ ) و فيورنتينا ( در فصل ۵۶/۱۹۵۵ ) شده بود.


تيم فوتبال لازيوايتاليا که در رده سوم جدول رده بندی «سری آ» قرار دارد، با تنها گلی که ازادرين موتوی فيورنتينا دريافت کرد شکست را در خانه پذيرفت.


تيم آ س ميلان با دو گل رونالدوی برزيلی، سه بر يک تيم کا ليگاری را شکست داد و خود را به جمع تيم های مدعی حضور در جام های اروپايی نزديک تر کرد.


تيم «کيه وو» با پيروزی دو بر يک بر تيم ليوورنو ( تيم رحمان رضايی، مدافع تيم ملی ايران ) به چهار بازی بدون پيروزی پايان داد. اين نتيجه کيه وو را يک امتياز از منطقه تيم های تهديد شونده به سقوط دور کرد.


از ديگر بازی های ليگ فوتبال ايتاليا، تيم «کيه وو» با پيروزی دو بر يک بر تيم ليوورنو ( تيم رحمان رضايی، مدافع تيم ملی ايران ) به چهار بازی بدون پيروزی پايان داد. اين نتيجه کيه وو را يک امتياز از منطقه تيم های تهديد شونده به سقوط دور کرد.


سه تيم نخست جدول رده بندی : اينتر ميلان ۸۴ امتياز، رما ۶۸ امتياز و لازيو ۵۷ امتياز.
سه تيم قعر جدول: رجينا ۳۱ امتياز، مسينا ۲۴ امتياز و آسکولی ۲۰ امتياز.
بهترين گلزنان: فرانچسکو توتی ۲۱ گل، کريستيانو لوکارللی ۱۸ گل و رونالدو بيانچی ۱۷ گل.


فرانسه


ليون پيش از آن که در هفته آينده فوتبال ليگ يک فرانسه پا به توپ بزند، به رکورد شش بار قهرمانی فرانسه دست يافت.


در واقع شکست سه بر دو تيم تولوز در زمين تيم رن به هواداران ليون اجازه داد تا جشن قهرمانی تيم محبوب خود را برپا کنند.


ليون برای تمام کردن کار قهرمانی برای پيروزی و قهرمانی پای به ميدان تيم اوکسر گذاشت، اما هرچه کوشيد نتوانست از سد اوليوير سورين دروازه بان تيم اوکسر عبور کند و اين دروازه بان موفق شد با حفظ دروازه اش به تيمش چهاردهمين تساوی در اين فصل را ببخشد.


تيم لانس هم از شکست تولوز به اين شکل بهره برد که با پيروزی دو بر صفر بر تيم لو مان صاحب رده دوم و جانشين تولوز شود.


پاری سن ژرمن به دنبال چهار شکست پياپی که اين تيم را در رده ماقبل آخر قرار داده بود، با کسب ده امتياز از ۱۲ امتياز ممکن خود در چهار بازی اخير تا رده پانزدهم خود را بالا کشيد. اين تيم با پيروزی چهار بر صفر بر تيم نانت، به بزرگترين پيروزی خود در اين فصل دست يافت

در همين حال مارسی نيز با پيروزی دو بر يک بر تيم ترويه بخت خود را برای رسيدن به جمع سه تيم برتر افزايش داد تا بتواند جايی در ليگ قهرمانان اروپا در فصل آينده را اميد داشته باشد.


پاری سن ژرمن به دنبال چهار شکست پياپی که اين تيم را در رده ماقبل آخر قرار داده بود، با کسب ده امتياز از ۱۲ امتياز ممکن خود در چهار بازی اخير تا رده پانزدهم خود را بالا کشيد. اين تيم با پيروزی چهار بر صفر بر تيم نانت، به بزرگترين پيروزی خود در اين فصل دست يافت


سه تيم اول : ليون با ۷۱ امتياز، لانس با ۵۳ امتياز و بوردو با ۵۲ امتياز.
سه تيم قعر نشين: ترويه با ۳۲ امتياز، سدان با ۳۱ اميتاز و نانت با ۳۰ امتياز.
بهترين گلزنان: استيو ساويدان ۱۳ گل، پائوله تا ۱۲ گل، آرونا ديندانه ۱۱ گل و اسماعيل بانقورا ۱۱ گل


اسپانيا


سوی يا و رئال مادريد هر دو پيروز شدند تا فشار به بارسلونای پيشتاز را حفط کنند. اين پيروزی ها پيش از آن بود که تيم ويا رئال با پيروزی دو بر صفر بر بارسلونا، به دو تيم مدعی لطفی بزرگ کند.


پيروزی ويا رئال باعث شد تا تيم فرانک رايکارد برتری اش به تيم سوی يا تنها به يک امتياز برسد و تيم رئال مادريد با يک گام عقب تر نسبت به سوی يا، در رده سوم باشد.


آلبرتو لوپو از تيم ديپورتيوو لا کورونيا در دقيه ۹۳ گل پيروزی يک بر صفر بر اوساسونا، تيم جواد نکونام هافبک تيم ملی ايران، را به ثمر رساند.

رئال مادريد برای پيروزی دو بر يک بر تيم والنسيا مجبور به تلاشی دو چندان شد. تلاش خستگی ناپذير تيم والنسيا برای گرفتن امتياز از رئال ايکر کاسی ياس، دروازه بان تيم ملی اسپانيا را وادار به هنر نمايی در دروازه مادريد کرد.


آلبرتو لوپو از تيم ديپورتيوو لا کورونيا در دقيه ۹۳ گل پيروزی يک بر صفر بر اوساسونا، تيم جواد نکونام هافبک تيم ملی ايران، را به ثمر رساند.


سه تيم اول جدول : بارسلونا ۵۹ امتياز، سوی يا ۵۸ امتياز و رئال مادريد ۵۷ اميتاز.
سه تيم قعر نشين : له وانته ۳۰ امتياز، رئال سوسيه داد ۲۷ امتياز و جيمناستيک ۲۴ امتياز.
بهترين گلزنان: فردريک کانوته ۱۹ گل، ديه گو ميليتو ۱۹ گل و رونالدينيو ۱۷ گل.


آلمان


دو گل کاکائو در يک آتش بازی سريع در اواسط نيمه نخست، باعث شد تا تيم رده سومی اشتوتگارت همچنان به مقام قهرمانی در بوندس ليگا اميدوار باشد.


پيروزی آسان دو بر صفر اشتوتگارت بر بايرن مونيخ، عملا اميدهای تيم مهمان برای حفظ مقام قهرمانی آلمان نقش بر آب کرد.


اين نتيجه اشتوتگارت را همچنان در فاصله چهار امتيازی با تيم شالکه ۰۴ پيشتاز نگاه داشت.


شالکه برای پيروزی دو بر صفر بر مهمانش انرژی کوتبوس مجبور شد يک ساعت صبر کند تا « تيمو روست » خود دروازه تيمش را بگشايد.


مارچلو بوردون گل دوم را چند دقيقه بعد برای تيم « کونيگزبلوئن » ( شالکه ) به ثمر رساند.


تيم آماده ورود برمن با پيروزی سه بر يک بر تيم آله مانيا آخن همچنان محکم به پاشنه پای شالکه ۰۴ چسبيده است.


تيم ارمينيا بيله فلد که در خانه تيم وولفسبورگ هرگز گل نزده بود، با زدن سه گل توانست ميزبانش را سه بر دو شکست دهد و از منطقه خطر بگريزد.

گل سوم وردر برمن، که آميزه ای از قدرت و دقت بود را ديه گو از فاصله نزديک به ۷۰ متر به دروازه بدون نگهبان تيم آخن تحميل کرد.


در ديگر بازی ها، تيم ارمينيا بيله فلد که در خانه تيم وولفسبورگ هرگز گل نزده بود، با زدن سه گل توانست ميزبانش را سه بر دو شکست دهد و از منطقه خطر بگريزد.


سه تيم صدر جدول: شالکه ۶۲ امتياز، وردر برمن ۶۹ امتياز و اشتوتگارت ۵۸ امتياز.
سه تيم ته جدول: آلمانيا آخن ۳۳ امتياز، ماينز ۳۱ امتياز و بوروسيا مونشن گلادباخ ۲۵ امتياز.
بهترين گلزنان: تئوفيلو گه کاس ۱۸ گل، روی مک کای ۱۴ گل، الکساندر فرای ۱۳ گل، ماريو گومز ۱۳ گل و کوين کورانی ۱۳ گل.


انگليس


وقتی منچستر يونايتد در خانه اش برد بر ميدلزبرا را از دست داد و متوقف شد، به نظر آمد که چلسی با پيروزی بر نيوکاسل به فاصله يک امتيازی تيم پيشتاز دسته برتر باشگاه های انگليس برسد.


اما چلسی فرصتی طلايی را از دست داد و در زمين حريف صفربر صفر مساوی کرد. اين نتيجه منچستر يونايتد را بسيار متاسف کرد، چرا که نتوانست در خانه کار قهرمانی را تمام کند.


کيه ران ريچاردسن منچستر يونايتد را پيش انداخت اما مارک ويدوکای استراليايی نتيجه را درست در لحظه پايانی نيمه نخست يک بر يک کرد و اين نيتجه تا پايان باقی ماند.


نکته قبال توجه اين که، ديويد جيمز، دروازه بان استون ويلا، برای صد و چهل و دومين باردر رقابت های پريميرشيپ، دروازه اش را از گل خوردن محفوظ نگاه داشت و به رکورد جديدی دست يافت.

می کنند و برای ساير تيم ها فرصتی برای رسيدن به اين دو پيشتاز نيست.


نکته قبال توجه اين که، ديويد جيمز، دروازه بان استون ويلا، برای صد و چهل و دومين باردر رقابت های پريميرشيپ، دروازه اش را از گل خوردن محفوظ نگاه داشت و به رکورد جديدی دست يافت.


رکورد پيشين ثبت شده در کتاب رکوردها، در دست ديويد سيمن بود که در دوران خود ۱۴۱ مسابقه بدون گل داشت.


سه تيم برتر جدول رده بندی: منچستر يونايتد ۸۲ امتياز، چلسی ۷۹ امتياز و ليورپول ۶۷ امتياز.
سه تيم ته جدول:چارلتون اتله تيک ۳۳ امتياز، وست هام ۳۲ امتياز و واتفورد ۲۴ امتياز.
بهترين گلزنان: ديدير دروگبا ۱۹ گل، کرستيانو رونالدو ۱۶ گل و بنی مک کارتی ۱۵ گل.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG