لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۳۳

مربی ايتاليايی: سرمربی تيم ملی ايران نمی شوم


تيم ملی فوتبال ايران، در حال حاضر سر مربی ندارد

جی جی کانيی، مربی تيم فوتبال امپولی ايتاليا می گويد که پيشنهاد فدراسيون فوتبال جمهوری اسلامی ايران برای پذيرفتن سرمربيگری تيم ملی ايران را رد کرده است.


تيم فوتبال جمهوری اسلامی ايران که در جست وجوی يک مربی خارجی است ، اين روزها سرگرم گفت وگو با چند فوتباليست سابق ايتاليايی بوده است.


جی جی کانيی GIGI CAGNI مربی تيم امپولی Empoli که در رده اول جام باشگاه های ايتاليا حضور دارد و هفته گذشته از مقام خود استعفا کرد، در مصاحبه ای به راديو اينکونترو گفت:«اگرچه ايرانی ها اصرار بسياری داشتند من سرمربيگری تيم ملی فوتبالشان را بپذيرم به چند دليل اين پيشنهاد را رد کردم.»


مربی سابق امپولی گفت:«علاوه بر چند دليل خصوصی، مهم ترين علت پاسخ منفی من به مسئولان فدراسيون فوتبال جمهوری اسلامی ايران اشکالاتی است که مربيگری هر تيم ملی فوتبالی پيش می آورد.»


جی جی کانيی معتقد است تيمی که بازيکنان آن در عرض يک هفته با مربيان ديگری تمرين می کنند و هدف اصلی شان پيروزی تيم شان در مسابقات جام باشگاهی است، به سختی پذيرای تدابير يک مربی هستند که گاه و بی گاه با آنها سروکار دارد.


جی جی کانيی با اشاره به فوتبال ايران گفت:« اگرچه اين کشور بازيکنان قابل توجهی دارد و اين بازيکنان در قالب تيم های اروپايی می توانند بازی خوبی را ارائه دهند، ولی از آنجايی که در قالب تيم ملی به رقابت با يکديگر می پردازند و از روحيه همکاری و کار جمعی برخوردار نيستند، مشکل است به عنوان تيم ملی بتوانند در صحنه بين المللی بدرخشند.»


تيم بدون سرمربی


تيم ملی فوتبال ايران در دومين ديدار تدارکاتی خود برای پيکارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰، در دوحه با تيم ملی قطر به نتیجه صفر بر صفر دست یافت.


اين مسابقه قرار بود که در تهران انجام شود، ولی به دليل شرايط نامناسب جوی ايران، با يک روز تاخير و روز بيستم دی ماه در ورزشگاه اختصاصی تيم السد قطر انجام شد.


این مسابقه به خواست جورج فوساتی، سر مربی اروگوئه ای تيم ملی قطر، پخش مستقيم تلويزيونی نداشت.


قطر به عنوان ميزبان جام ۲۰۱۱ ملت های آسيا، آخرين پيروزی اش بر فوتبال ايران را به سال ۲۰۰۱ در زمین خود با نتيجه دو بر يک به دست آورد، در حالی که ايران با پيشينه سه بار قهرمانی در جام ملت های آسيا، آخرين بار در ماه مارس سال ۲۰۰۷ يک بر صفر تيم ملی قطر را در دوحه شکست داده بود.


ايران پس از شکست دو بر صفر از تيم باشگاه هانزا روستوک آلمان، با ترکيبی کاملا متفاوت، دومين مسابقه تدارکاتی اش را پشت سر گذاشت.


تيم ملی ايران پس از ديدار با قطر، از دوحه عازم دبی و سپس کيش شد تا مرحله سوم اردوی آماده سازی را از روز شنبه آغاز و روز بعد ( يکشنبه ۲۳ دی ) سومين بازی تدارکاتی را در اين جزيره خليج فارس با تيم ملی مالی انجام دهد.


مسابقه های تدارکاتی بعدی ايران در تونس با تيم ملی اين کشور و در تهران با تيم ملی کاستاريکا خواهد بود. ايران نخستين بازی خود در راه جام جهانی را در برابر تيم ملی سوريه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می کند.


XS
SM
MD
LG