لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ تهران ۰۸:۵۰

تيم ملی فوتبال ايران با دو گل شکست خورد


تیم ملی فوتبال ایران نیتجه بازی را به حریف واگذار کرد.

تيم ملی فوتبال ايران در نخستين گام برای مرحله اول مقدماتی جام جهانی در قاره آسيا، با سايه ای ازتیم اصلی خود، دو بر صفر مغلوب باشگاه هانزاروستوگ آلمان .


در غياب همه بازيکنان ملی پوش لژيونر و تيم های پرسپوليس و سپاهان تيمی به نام «تيم ملی ايران» به ميدان رفت که نه سرمربی خود را بر روی نيمکت ذخيره داشت و نه بازيکنان اصلی اش را.


در اين بازی محمود ابراهيم زاده – تنها بازمانده تيم ملی ايران در جام ملت های آسيا- رهبری تيم را به طور موقت در اختيار گرفت. در ورزشگاه آزادی، تعداد تماشاگران به سختی به ۱۵۰۰ نفر می رسيد.


در بعد از ظهر سرد و همراه با ريزش برف روز ۱۵ دی، تيم ايران در هر نيمه يک گل خورد، در حالی که در نيمه نخست به مراتب هماهنگ تر و روانتر از نيمه خسته کننده دوم بازی کرد.


تيم ايران در اين بازی هم از کمبود يک تمام کننده رو در رو بود. توبياس راتگب در دقيقه ۳۶ و يوريچ ستکوويج در دقيقه ۶۴ گلهای تيم آلمانی را زدند.


روی دو گلی که هانزاروستوک به ثمر رساند، مهدی رحمتی و وحيد طالب لو( دروازه بان نيمه دوم) مقصر بودند، و پس از گل دوم تماشاگران اندک حاضر در ورزشگاه با گفتن نام ميرزاپور، که در ورزشگاه حضور داشت، يادآور کمبود دروازه بان آماده و مطمئن شدند.


هر دو تيم در طول بازی و به ويژه در بين دو نيمه تعويض های بسياری داشتند تا آن جا که تقربيا داوران اين بازی در زمين ثابت بودند.


تيم ملی ايران در حالی روز ۱۹ دی در ورزشگاه آزادی دومين بازی تدارکاتی را در برابر تيم ملی قطر انجام می دهد که انتظار می رود علی کريمی، جواد کاظميان و چند بازيکن با بخت بيشتر ملی پوش شدن، در ترکيب اصلی آن جای گيرند.


تيم ايران نيمه نخست را با آرايش مهدی رحتمی، حسين کعبی (کاپيتان)، جلال حسينی، مرتضی اسدی، مجتبی شيری، کيانوش رحتمی ، مازيار زارع، ابراهيم صادقی، ستار زارع، ميلاد می داودی، و احمد جمشيديان شروع کرد.


سفر عجيب هانزاروستوک


هانزاروستوک در حالی مسابقه تدارکاتی اش در خلال اردوی دبی در امارات را پيروز شد که با دو ساعت تاخير در پرواز، در ساعت نه و ۴۵ دقيقه صبح شنبه به تهران رسيد، پس از انتقال به هتل المپيک برای بازی در ساعت دو بعد از ظهر، به آزادی رفت و پس از بازی به دبی بازگشت! گويی همه چيز اين بازی بايد عجيب می بود.


تيم رده هفدهم بوندسليگانی آلمان، به رهبری فرانک پاگلزدورف، در نيمه نخست به طور نمادين کاپيتانی را به امير شاپور زاده، بازيکن ايرانی تبار تيم خود سپرد و در نيمه دوم او را تعويض کرد.


اين تيم در اين نيمه پاياپای و دارای موقعيت هايی در مقابل هر دو دروازه، دو گل زد که اولی با ضربه دکستر لانگر را کمک داور به اشتباه آفسايد گرفت.


تيم ايران نيز توسط جمشيديان و ستار زارع دو بار با دروازه بان تيم آلمانی تک به تک شد که هر دو بار مهاجمان ناکام بودند.


در پايان مسابقه امير شاپورزاده، مهاجم تيم هانزا گفت که بستن بازوبند کاپيتانی تيم آلمانی به دستور پاگلزدورف، برايش افتخار بود.


او بازی تيم ايران در ۲۰ دقيقه اول را خوب و دارای موقعيت گل دانست. شاپورزاده که پيش از جام ۲۰۰۷ ملت های آسيا در اردن برای تيم ملی ب ايران بازی کرده است، آرزويش را بازی در تيم ملی دانست. اين بازيکن ۲۵ ساله بيست سال است که در آلمان زندگی می کند.


در پايان مسابقه محمود ابراهيم زاده، مربی تيم ملی فوتبال ايران، نبود بازيکنان پرسپوليس و سپاهان را دليل اصلی شکست دانست و نه نبود بازيکنان خارج از ايران را. او يادآور شد که از بازيکنان فعلی پس از آمدن لژيونرها و بازيکنان دو تيم يادشده، ۱۵ بازيکن خط خواهند خورد.


تيم ملی ايران تا پيش از مسابقه روز ۱۵ بهمن با سوريه مسابقه های تدارکاتی با تيم های ملی مالی، قطر، تونس و کاستاريکا را دربرنامه خود دارد.


XS
SM
MD
LG