لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۶:۱۶

شکست استقلال تهران مقابل صنعت نفت آبادان


صنعت نفت آبادان تیم هفدهم جدول بازی های لیگ برتر توانست بر استقلال تهران غلبه کند.

تيم استقلال تهران در آخرين مسابقه نيم فصل نخست ليگ برتر فوتبال ايران به شکستی ديگر تن داد و در حضور حدود سی هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی، دو بر سه مغلوب تيم صنعت نفت شد.


روز جمعه ۲۳ آذر تيم استقلال با يک بازی غيرقابل قبول، گل های اول و آخر مسابقه را توسط فرهاد مجيدی و اميد روانخواه زد. استقلال از اواخر نيمه دوم ( دقيقه ۷۸ ) با اخراج ميثم يوسفی، بازی به مراتب بهتری را ارائه داد و گل دوم خود را ده نفری زد!


اين گل اميدهای تيم آبی پوش را برای به تساوی کشاندن بازی افزايش داد هر چند که در برابرتيم مصمم و يکپارچه آبادانی کاری از پيش نبرد.


استقلال به رسم معمول خوب آغاز کرد و در دقيقه يازدهم فرهاد مجيدی با حضوری هشيارانه در ميان مدافعان تيم صنعت نفت، توپ را از فاصله نزديک وارد دروازه تيمی زد که به نظر می آمد در ادامه شرايط بحرانی کادر فنی به شکستی ديگر تن دهد.


استقلال که حمله به دروازه صنعت را از دو جناح و عمق دفاع تدارک ديده بود، در دقيقه ۳۷ با فرار مجيدی تا آستانه گل دوم هم پيش رفت که دفع توپ از روی خط دروازه توسط مدافع حريف توپ، را به زمين استقلال کشاند تا در فاصله کمتر از يک دقيقه، عدم هماهنگی بين مدافع و دروازه بان تيم آبی پوش، به گل هشيارانه و تساوی بخش لئوناردو بيمنتا، مهاجم برزيلی منجر شد.


اين گل تيم استقلال را عصبی کرد و با ضربه های پر اشتباه در پی تلافی بر آمد.


در نيمه دوم تيم صنعت نفت با يک بازی به مراتب هشيارانه تر از تيم گرانقيمت تهرانی، با ضربه های سعيد خلافی در دقيقه های ۵۴ و ۶۵ برتری را سه بر يک از آن تيم جنوبی کرد.


اخراج يک بازيکن از تيم استقلال به نظر می آمد شکست سنگين تری را رقم بزند، اما استقلال به طور محسوسی بازی مصمم تری را دنبال کرد و با زدن گل دوم توسط اميد روانخواه - با ضربه ای زمينی از جلو دروازه تيم زرد پوش - در دقيقه ۸۵ ، در بقيه وقت مسابقه برای رسيدن به گل تساوی بخش تلاشی دو چندان از خود بروز داد که موثر واقع نشد و استقلال ششمين شکست فصل را پذيرفت.


تنبيه عجيب استقلالی ها


در حالی که به نظر می آمد طرفداران ناراضی استقلال در پايان مسابقه با شکستی ديگر واکنشی سنگين داشته باشند، فيروز کريمی، سرمربی تيم استقلال با تنبيه استقلالی ها و دواندن آنان در زمين، عملا حرکتی در جهت آرام ساختن طرفداران انجام داد


تيم سايپا، مدافع عنوان قهرمانی، طلسم دستيابی به سه امتياز در يک بازی را شکست و پس از نه هفته بيگانگی با پيروزی، در کرج تيم پيکان را دو بر صفر مغلوب کرد.


گل های ياران علی دايی را ميثم آرميان در دقيقه ۲۵ و حميد رضا زوهانی در دقيقه ۸۸ به ثمر رساندند. سايپا در روز پنجم دی ماه در کرج ديدار عقب افتاده با سپاهان را انجام خواهد داد. اين دو تيم نمايندگان فوتبال ايران در فصل آينده جام قهرمانان باشگاههای آسيا هستند.


تيم راه آهن در کرمانشاه مسابقه برده را در دقيقه ۸۵ با تساوی يک بر يک در برابر شيرين فراز اين شهر عوض کرد. اين مسابقه تنها دو هزار نفر تماشاگر داشت و احمد جمشيديان در دقيقه ۲۳ به راه آهن برتری داد.


جمشيديان ۱۱ دقيقه بعد با يک خطای عمد از بازی اخراج شد تا تيم تهرانی در نيمه دوم زير فشار حمله های ميزبان باشد و سرانجام محمد باقر زعفرانی در دقيقه ۸۵ از نقطه پنالتی گل تساوی بخش شيرين فراز را به ثمر برساند.


برق شيراز با يک گل از سد ابومسلم مشهد گذشت. تک گل برق را رضا نوروزی در دقيقه ۵۶ وارد دروازه ابومسلم کرد تا تيم شيرازی بار ديگر صاحب موقعيتی خوب در جدول رده بندی جام خليج فارس شود.


در آغاز هفته هفدهم اين رقابت‌ها، تيم صبا باتری يک روز جلو تر، در تهران با يک گل از سد تيم قعرجدولی پگاه گيلان گذشت و ديدار دو تيم مس و سپاسی شيراز در کرمان نيز با تساوی بدون گل به پايان رسيد.


XS
SM
MD
LG