لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۰۲

دور تازه مجادله لفظی ایران و اسراییل


به گزارش رسانه های جمهوری اسلامی، محمود احمدی نژاد چهارشنبه شب در جريان ديدارش از استان خوزستان در شهر اهواز گفت اطمينان دارد آنچه را که وی آن را «رژيم صهيونيستی» می ناميد، به زودی فرو خواهد پاشيد.
طی دو روز گذشته، مقام های دو کشور ایران و اسراییل، بار دیگر علیه یکدیگر سخن گفتند و به نظر می رسد که دور تازه ای از درگیری های لفظی این دو کشور آغاز شده باشد.

يک وزير اسرایيلی در نامه ای به دبيرکل سازمان ملل خواستار فسخ عضويت ايران در اين نهاد جهانی شده است و محمود احمدی نژاد، ریيس جمهوری اسلامی نيز در تازه ترين اظهارات خود ابراز اطمينان کرده است که اسرائيل از ميان خواهد رفت.

به گزارش رسانه های جمهوری اسلامی، محمود احمدی نژاد چهارشنبه شب در جريان ديدارش از استان خوزستان در شهر اهواز گفت اطمينان دارد آنچه را که وی آن را «رژيم صهيونيستی» می ناميد، به زودی فرو خواهد پاشيد.

ریيس جمهوری اسلامی گفت که غرب، هولوکاست يا کشتار يهوديان در جريان جنگ جهانی دوم را ساخته و پرداخته است تا به اهدافش دست يابد.

پيشتر، آويگدور ليبرمن، وزير امور استراتژيک اسرایيل از بان گی مون، دبيرکل سازمان ملل خواست به خاطر برنامه هسته ای ايران و درخواست هايش برای نابودی اسرائيل، عضويت ايران در سازمان ملل را فسخ کند.

وزير امور استراتژيک اسرایيل روز سه شنبه در نامه ای از دبيرکل جديد سازمان ملل خواست که هم اينک و پيش از اينکه بسيار دير شود اقدام کند.

آويگدور ليبرمن در نامه خود از دبيرکل سازمان ملل خواسته است که عضويت ايران در سازمان ملل را لغو کند و برای اعمال شديدترين و گسترده ترين رشته تحريم ها که جهان تاکنون ديده است به شورای امنيت فشار آورد و پيشرفت ايران به سوی سلاح های هسته ای را متوقف سازد.

اسرایيل که تنها قدرت «غیررسمی» هسته ای در خاورميانه شمرده می شود، به اتفاق آمريکا و به رغم تکذيب های تهران، مدعی است که هدف برنامه هسته ای ايران، دستيابی به سلاح های هسته ای است.

درخواست های مکرر ریيس جمهوری اسلامی برای محو اسرایيل از نقشه جهان، منشاء نگرانی عميق اسرایيل بوده و اسرایيل تاکيد کرده است هر آنچه در توان دارد برای جلوگيری از دستيابی تهران به سلاح های هسته ای انجام خواهد داد.

آويگدور ليبرمن وزير امور استراتژيک اسرایيل در نامه خود به دبيرکل سازمان ملل نوشته است اسرایيل مي تواند به تنهايی در برابر ايران بايستد و خواهد ايستاد اما از اسرایيل نبايد چنين درخواستی شود.

وی در نامه خود همچنين نوشته است اگر ايران امکان يابد که به سلاح های هسته ای دست پيدا کند، سراسر جهان آزاد بهای سنگينی خواهد پرداخت و در اين ميان اسرایيل اولين خواهد بود و سنگين ترين بها را خواهد پرداخت.
XS
SM
MD
LG