لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۳۴

روی پیشخوان روزنامه فروشی ها در روز شنبه


بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران
روزنامه تهران امروز، از جمع آوری ماهانه ۱۸ هزار ديش ماهواره در تهران خبر داده است. به نوشته اين روزنامه فرمانده انتظامی تهران با اشاره به اينکه جمع آوری ديش های ماهواره در تهران طی سه مرحله انجام می شود، گفته که تاکنون تمام ديشهای ماهواره ای از برج ها و مجتمع های مسکونی تهران جمع آوری شده است.

احمد رادان از از شناسايی منطقه به منطقه، تذکر به مردم، و جمع آوری گيرنده های ماهواره از منازل مردم به عنوان مراحل سه گانه طرح برخورد با ماهواره نامبرده است. تهران امروز، به نقل از جانشين نيروی انتظامی تهران نيز آمار ديش های جمع آوری شده از منازل مردم را روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ ديش ذکر کرده است.

اخراج دختران از خوابگاه


روزنامه همبستگی، از اخراج ۱۲۰ دانشجوی دختر دانشگاه علوم پزشکی سمنان از خوابگاه خبر داده است.

اين روزنامه از قول دانشجويان دانشگاه سمنان نوشته در حالی که اين ۱۲۰ دانشجوی دختر در سال های پايانی تحصيل خود هستند، مسئولان دانشگاه برای خانواده های شان نامه هايی ارسال کرده و اطلاع داده اند که دانشگاه امکان تأمين خوابگاه دانشجويی برای ترم بهمن را برای اين تعداد دانشجو ندارد و بايد سرپناه ديگری برای فرزندان خود بيابند. همبستگی هم چنين از اعتراض اين دانشجويان نسبت به اخراج شان از خوابگاه را منعکس کرده است.

گرانی به مناسبت محرم

روزنامه اعتماد ملی، در گزارش از رشد گرانی در ماه محرم نوشته بازار قيمت انواع حبوبات نسبت به يک ماه گذشته ۲۰ درصد افزايش يافته، به طوريکه قيمت لپه از ۱۲۰۰ به ۱۸۰۰ تا ۲ هزار تومان افزايش يافته و قيمت روغن در فروشگاهها با ۲۰ درصد افزايش نسبت به ماه گذشته عرضه ميشود.

به نوشته اين روزنامه، سيب زمينی، و تخم مرغ با افزايش چشمگير قيمت ها در يک ماه گذشته مواجه شده اند، و گوشت قرمز و مرغ نيز هم چنان با روند رو به رشد قيمت مواجه هستند. اين روزنامه به مقامات دولت توصيه کرده تا هر چه سريعتر برای کنترل قيمت ها کالاهای اساسی چاره ای بيانديشند.

کشيدن ديوار دور ايران!

روزنامه ايران، از اجرای طرح جديد اخراج اتباع بيگانه در ارديبهشت سال آينده خبر داده است. اين روزنامه به نقل از فرمانده نيروی انتظامی نوشته که اين طرح توسط نيروی انتظامی و وزارت کشور به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی هم چنين درباره انسداد مرزهای شرقی ايران گفته که ۳۰۰ کيليومتر از اين مرزها به وسيله ديوار کشی و يا کانال کشی مسدود شده است.

و روزنامه های ديگر...

روزنامه اعتماد به نقل از مجيد انصاری نوشته که شرايط کشور حساس است. به نوشته اين روزنامه، عضو شورای مرکزی مجمع روحانيون مبارز تاکيد کرده که حساسيت شرايطی که امروز کشور در آن قرار دارد، بر هيچ کس پوشيده نيست.

روزنامه جام جم، به نقل از مديرامور مالی سازمان بازنشستگی کشوری نوشته که افزايش ۱۳. ۶درصدی حقوق بازنشستگان با توجه به رشد ۹درصدی بودجه سازمان بازنشستگی در لايحه بودجه سال ۸۶ نيز امکان پذير نيست و با مشکل جدی روبه رو می شود.

به نوشته اين روزنامه، محسن بازارنويی با اشاره به اين که از ۸۰۰ هزار بازنشسته کشوری ۷۵ در صد شان حقوق بازنشتگی دريافت می کنند، تاکيد کرده که تعيين حداقل مستمری بازنشستگان به مجموع بودجه سازمان بازنشستگی کشوری و تصويب لايحه مديريت خدمات کشوری در مجلس بستگی دارد، و به دليل عدم افزايش متانسب اين بودجه امکان افزايش حقوق بازنشتگان در سال ۸۶ نيز وجود نخواهد داشت.

روزنامه سرمايه، هشدار دبيرکل خانه کشاورز درباره پيامد حذف شرايط قرنطينه های برای ورود محصولات کشاورزی به کشور را منعکس کرده است. به نوشته اين روزنامه، عيسی کلانتری تاکيد کرده که ضعف برنامه ريزی و نبود پيش بينی مناسب مسوولان وزارت جهاد کشاورزی شرايط را به حالت بحران رسانده و وزارت بازرگانی را در مقابل عمل انجام شده قرار داده است.

اين اظهارنظر دبير کل خانه کشاورز در واکنش به تفاهم صورت گرفته ميان وزارتخانههای بازرگانی و جهاد کشاورزی برای تسهيل شرايط قرنطينهای محصولات وارداتی است. کلانتری با ذکر اين که حذف قرنطينه ورود محصولات کشاورزی می تواند هر گونه آلودگی و محصولات آلوده را وارد کشور کند، گفته که دولت ميخواهد کار بد را با کاری بدتر جبران کند.

و در آخر، روزنامه اعتماد، از بازداشت يک روزنامه نگار کرد به نام عدنان حسن پور از اعضای شورای نويسندگان يک هفته نامه توقيف شده در مريوان خبر داده است.
XS
SM
MD
LG