لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۲۵

ارتش اسراییل برنامه پنج ساله خود را اعلام کرد


ارتش اسراییل همچنین قصد دارد صدها زره پوش از امریکا خریداری کند.

ارتش اسراییل روز دوشنبه، سوم سپتامبر، برنامه پنج ساله نظامی خود را اعلام کرد. در چارچوب این برنامه، اسراییل قصد دارد سلاح های پیشرفته از آمریکا خریداری کند.


ژنرال گبی اشکنازی، فرمانده کل نیروهای اسراییل اعلام کرد:« این برنامه توان نظامی اسراییل را برای مقابله و رودرویی با چالش های امنیتی افزایش خواهد داد.»


اسراییل اعلام کرد که در پنج سال آینده، این کشور هواپیماهای جنگی« اف-۳۵ » از آمریکا خریداری خواهد کرد. این هواپیمای جنگی هنوز وارد بازار نشده است.


ارتش اسراییل همچنین قصد دارد صدها زره پوش و ضد موشک های «ارو» از ایالات متحده خریداری کند.


ضد موشک «ارو» پروژه مشترکی است که توسط آمریکا و اسراییل برای مقابله با حملات احتمالی موشکی به اسراییل، از سوی برخی از کشورها مانند ایران، راه اندازی شده است.


ارتش اسراییل همچنین از کشور آلمان نیز دو زیر دریایی «دولفین» خریداری می کند.


هزینه برنامه نظامی پنج ساله اسراییل حدود ۵۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. به گزارش خبرگزاری آسوشتدپرس این برنامه نظامی نشانگر آن است که اسراییل سعی می کند از جنگ تابستان گذشته در لبنان درس هایی بیاموزد.


حزب الله لبنان در مدت ۳۳ روز جنگ چهار هزار راکت به سوی شمال اسراییل پرتاب کرد و شبه نظامیان حزب الله موفق شدند تانک های «مرکاوای» اسراییل را تخریب کنند.


سربازان اسراییلی پس از جنگ لبنان گفتند که آنها آموزش لازم را برای چنین جنگی نداشتند و تجهیزات کافی در اختیارشان نبوده است.


کمک نظامی ۳۰ میلیارد دلاری آمریکا


دولت اسراییل ماه گذشته اعلام کرد که از آمريکا تضمین های امنيتی لازم را برای حفظ برتری نظامی اسراییل در خاورميانه دريافت کرده و ايالات متحده کمک های نظامی به اسراییل را در ده سال آينده ۲۵ درصد افزايش خواهد داد.


این اعلام دولت اسراییل پس از آن صورت گرفت که روزنامه آمريکایی نيويورک تايمز از معاملات جديد تسليحاتی ۲۰ ميليارد دلاری ميان آمريکا با عربستان سعودی و ساير اميرنشين های خليج فارس، برای مقابله با «خطرات احتمالی ناشی ازجمهوری اسلامی ايران» خبرداد.


XS
SM
MD
LG