لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۷:۳۷

اسامی نامزدهای دريافت جایزه «اسپيريت» اعلام شد


جوایز«اسپيريت» اولين جوايزی است که در آمریکا برای اهمیت بخشیدن به سینمای مستقل پایه گذاری شد.

اسامی نامزدهای دريافت جوايز«اسپيريت» برای معرفی بهترین فیلم مستقل، روز سه شنبه، ۲۷ نوامبر، از سوی برگزار کنندگان آن اعلام شد.


جوایز«اسپيريت» اولين جوايزی است که در آمریکا برای اهمیت بخشیدن به سینمای مستقل پایه گذاری شد و هر سال در چادری در «سانتا مونيکا»، در کاليفرنيا به فیلم های برتر مستقل اهداء می شود.


هدف اصلی از برگزاری مراسم اهداء جوایز «اسپيريت» حمايت از تنوع در صنعت فيلم سازی است.


قرار است که نام برندگان این جوایز روز ۲۳ فوريه، يک روز پيش از مراسم اسکار اعلام شود. بر اساس سیاستگذاری دست اندرکاران این جوایز، فقط فيلم هايی که هزينه کمتری از بيست ميليون دلار برای ساخت داشته اند، می توانند در رقابت «اسپيريت» شرکت کنند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، فيلم «من آنجا نيستم» که در مورد خواننده معروف آمريکايی، باب ديلن، ساخته شده است نامزد دریافت جایزه بهترين فيلم شده است.


در اين فيلم که تاد هينس آن را کارگردانی کرده است شش هنرپيشه مختلف در نقش باب ديلن ظاهر شده اند. ريچارد گير، هنرپيشه معروف آمريکايی نيز در اين فيلم بازی کرده است.


موضوع دو فيلم ديگری که کانديدای دريافت جايزه بهترين فيلم سال شده اند، در مورد زندگی افراد واقعی است. «يک قلب قوی» يکی از اين دو فيلم است که در مورد همسر دانيل پرل است.


دانيل پرل خبرنگار آمريکايی بود که به دست اسلامگرايان افراطی در سال ۲۰۰۲ در پاکستان به قتل رسيد. آنجلینا جولی، بازیگر معروف هالیوود در اين فيلم نقش همسر دانيل پرل را بازی می کند که در جستجوی وی است.


فيلم ديگر در این رقابت ها، «ماسک غواصی و پروانه» است که در مورد ژان دومينيک بوبی، سردبير سابق مجله فرانسوی معروف «ا ل» است که به دليل سکته فلج شده است.


ژان دومينيک بوبی با حرکت دادن پلک های خود موفق شده پيام خود را به ديگران منتقل کند و این پیام ها در کتابی منتشر شده که هم در لیست پر فروش ها قرار گرفته است.


«جونو»، از دیگر فیلم های نامزد دریافت جایزه «اسپریت» در مورد نوجوانی است که باردار شده و با شرايط دشواری روبرو است.


دیگر فیلم کاندیدا،«پارک پارانويد» است که داستان مرگ تصادفی نگهبانی توسط يک اسکيت باز جوان است.


بسياری از برندگان سال های گذشته جوایز «اسپيريت» مانند «هيولا» و «کوهستان بروبک» موفقيت های خوب تجاری به دست آورده اند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG