لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۳۲

بلاگرهای فرانسوی پول پارو می کنند!


فرانسه با داشتن حدود دو میلیون بلاگر فعال که به طور مرتب وبلاگ خود را به روز می کنند در رده چهارم جهان قرار دارد. اولین کشور بلاگرهای دنیا ژاپن است.

دو میلیون بلاگر فرانسوی در «وبلاگ شهر» این کشور می نویسند و برخی از آنها توانسته اند درآمدی تا ۱۰ هزار یورو را در ماه از آن خود کنند.


به گزارش سایت خبری فرانسه زبان «رو ۸۹ » بلاگرهایی که بیش از ۵۰۰۰ بازدید کننده در روز دارند، می توانند از آنها به عنوان بلاگرهای تاثیر گذار نام برد.


این بلاگرها به طریق مختلف از جمله قرار دادن تبلیغات در وبلاگ خود موفق به کسب درآمد می شوند.


به نوشته رو ۸۶، برخی از این وبلاگ ها در مقابل دریافت مبلغی، لینک های سایت های دیگر را در بلاگ خود قرار می دهند و حتی مقاله منتشر می کنند.


شرکت های تبلیغاتی نیز وجود دارند که با این وبلاگ ها قرار داد بسته و در واقع تمامی بازاریابی این وبلاگ ها را به عهده می گیرند.


به نوشته سایت فرانسه زبان «نت اکو»، « لو شوفر دبوز» با ۳۶۰ هزار بازدیدکننده در ماه با ده هزار یورو بیشترین در آمد را در وبلاگ شهر فرانسوی زبان از آن خود کرده است.


این وبلاگ در بسیاری از مواقع اخباری در مورد محصولات جدید دنیای فن آوری همراه با عکس های متعدد به چاپ می رساند.


در مکان دوم لیست بلاگرهای تاثیرگذار می توان از« لویک لو مر» نام برد که از وی به عنوان پرنفوذترین بلاگر فرانسه یاد می کنند.


او در انتخابات اخیر فرانسه از سوی نیکلا سرکوزی، کاندیدای راست میانه در انتخابات و رییس جمهوری کنونی فرانسه، برای تبلیغات از طریق وبلاگ ها استخدام شده بود.


وبلاگ او حدود ۴۶ هزار بازدید کننده دارد و درآمد وی حدود ۶۰۰۰ یورو در ماه است.


برخی از کارشناسان، درآمد ۱۰ هزار یورو برای برخی وبلاگ ها را اغراق آمیز می دانند.


پرس سیترون، بلاگر معروفی از لیون فرانسه می گوید که درآمد وبلاگ وی حدود ۲۶۰۰ یورو در ماه تخمین زده شده است که باید مقدار زیادی از این درآمد را صرف هزینه ها کرد و نیمی از آن را نیز به عنوان مالیات پرداخت.


این بلاگر می گوید نباید فکر کرد که از طریق بلاگ نویسی می توان پولدار شد.


فرانسه با داشتن حدود دو میلیون بلاگر فعال که به طور مرتب وبلاگ خود را به روز می کنند در رده چهارم جهان قرار دارد. اولین کشور بلاگرهای دنیا ژاپن است.


XS
SM
MD
LG