لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۲۹

فیروز کریمی سر مربی استقلال تهران شد


گزينش فيروز کريمی، سرمربی استقلال اهواز، در روز يکشنبه ۱۳ آبان، به جای ناصر حجازی به عنوان سر مربیگری تیم استقلال تهران، دامنه تنش را در این باشگاه گسترده تر کرد.

گزينش فيروز کريمی، سرمربی استقلال اهواز، در روز يکشنبه ۱۳ آبان، به جای ناصر حجازی به عنوان سر مربیگری تیم استقلال تهران، دامنه تنش را در این باشگاه گسترده تر کرد.


استقلال با تحولاتی کلی در همه سطوح باشگاه، در آغاز فصل ليگ برتر فوتبال ايران، آهنگ سعی کرد که ناکامی فصل پيش فوتبال را جبران کند.


نتايج ضعيف از هفته دوم ليگ برتر اين فصل فوتبال، هر هفته بحث برکناری سرمربی و کادر فنی را طنين اندازتر کرد.


در طول هفته گذشته بحث گزينش يک سرمربی جديد از ميان فيروز کريمی، امير قلعه نويی و نفر سوم ناشناخته ای که هر نامی می توانست باشد، هر روز رساتر به نظر می رسيد و باشگاه را در آستانه تحولی ديگر قرار داد.


روز يکشنبه گذشته در حالی کريمی به طور رسمی به عنوان سرمربی و جانشين حجازی انتخاب شد که تا پيش از جلسه رسمی با مديرعامل و هيات مديره اين فصل استقلال، فيروز کريمی هر گفت و گوی اوليه را تکذيب کرد و امير قلعه نويی، به عنوان ديگر نامزد احراز دو باره اين مسووليت حتی پس از حضور در باشگاه هم مدعی دوری از هر صحبتی با مسوولان باشگاه تهرانی شد.


در پی اعلام نام فيروز کريمی به عنوان نخستين سرمربی ايرانی خارج از خانواده استقلال، برای ناصر حجازی عنوان مدير فنی تيم مطرح شد که در فوتبال ايران هنوز تعريف مشخصی در محدوده اختيارات در يک تيم ندارد.

پس از اعلام برنامه کريمی و قلعه نويی به هيات مديره استقلال و خودداری حجازی از ارایه تعهد نامه ای برای تضمين موقعيت استقلال تا پايان نيم فصل مورد مقرر از سوی باشگاه برای او، قلعه نويی پس از انتخاب فيروز کريمی اعلام کرد که حقايق بسياری را در مورد استقلال بيان خواهد کرد.


در پی اعلام نام فيروز کريمی به عنوان نخستين سرمربی ايرانی خارج از خانواده استقلال، برای ناصر حجازی عنوان مدير فنی تيم مطرح شد که در فوتبال ايران هنوز تعريف مشخصی در محدوده اختيارات در يک تيم ندارد.


خبرهای نخستين از قبول اين عنوان از سوی حجازی حکايت داشت. حجازی هم پس از شکست سه بر دو از پيکان، که ابتدا دو بر صفر به سود استقلال بود، در گفت و گو با خبرنگاران صحبت از افشای مسائلی کرد که استقلال را به اين روز انداخته است.


شکايت استقلال اهواز و فيروز کريمی از يکديگر


حميد شفيع زاده، مدير عامل تيم استقلال اهواز اعلام کرد که از باشگاه استقلال به کميته انضباطی شکايت خواهد کرد.


او مذاکره علی فتح الله زاده، مدير عامل استقلال تهران با فيروز کريمی، سرمربی در قيد قرارداد با استقلال اهواز را خارج از عرف فوتبال حرفه ای دانست و حتی عبدالحميد رمضانی، رييس سازمان فوتبال استقلال اهواز از طريق خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی تهديد کرد که شکايت را به فيفا خواهد کشاند.


صبح روز دوشنبه فيروز کريمی به خبرگزاری مهر اعلام کرد که به علت عدم تعهد باشگاه استقلال اهواز به مفاد قرار داد، او به کميته انضباطی فدراسيون فوتبال شکايت خواهد کرد. قرارداد يک ساله کريمی با استقلال اهواز به او اجازه می دهد که در صورت عدم اجرای تعهدات مالی از سوی باشگاه اهوازی، او مجاز به قطع همکاری با باشگاه استقلال اهواز باشد.


پيش از شکايت سرمربی تازه استقلال تهران، عبدالرحمان شاه حسينی، رييس هميشه در حال گفت و گوی کميته انضباطی فوتبال، به خبرگزاری ها اعلام کرد که انتقال فيروز کريمی بدون رضايت باشگاه استقلال اهواز غيرقانونی است و روز دوشنبه ۱۴ آبان اين کميته تصميم خود را اعلام خواهد کرد.


خسرو دانشجو، عضو هيات مديره استقلال اعلام کرد که هيات مديره، انتخاب سرمربی را به مدير عامل باشگاه واگذار کرده است و انتخاب فيروز کريمی در فاصله ای اندک با اعلام ابقای ناصر حجازی تا پايان نيم فصل از سوی علی فتح الله زاده، مدير عامل استقلال بود.


منصور پور حيدری، تنها عضو هيات مديره استقلال از خانواده فوتبال و اين باشگاه هم اظهار کرد که فتح الله زاده بر حفظ حجازی ولی آوردن کريمی تاکيد داشت. هاشم ساعدی، يکی ديگر از اعضای هيات مديره استقلال هم به اين نکته تاکيد کرد که قرارداد کريمی با استقلال تهران قانونی بوده و بر اساس مفاد قرارداد او با باشگاه پيشينش بوده است.XS
SM
MD
LG