لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۰۸

پرسپوليس مغلوب قعرنشين ليگ برتر شد


پرسپولیس یک بر صفر مغلوب پگاه رشت شد.

تيم فوتبال پرسپوليس روز یکشنبه، هفتم بهمن ماه، در يک مسابقه پر از کارت قرمز و زرد و بر روی زمينی سنگين از بارش برف، يک بر صفر مغلوب تيم پگاه رشت شد.


در زمين محاصره در برف سنگين ورزشگاه سردار جنگل رشت، دو تيم، بازی کند و پر برخوردی را در حضور حدود ده هزار تماشاگر انجام دادند که با تک گل حسين ابراهيمی، برتری از آن تيم ميزبان شد.


در دقيقه دهم به دنبال هجوم پگاه از جناح راست، ابراهيمی توپ بازگشته از دفع ناقص مهدی واعظی را به تور دروازه پرسپوليس رساند.


هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال پس از بارش برف و باران سنگين ديگری در ايران، در روز يکشنبه به شکل غيرطبيعی شکل گرفت و مسابقه تيم های استقلال و ملوان در ورزشگاه آزادی تهران به گفته مسولان ورزشگاه، در اثر يخ زدگی لوله های آب و نبود اماکانات بهداشتی به تعويق افتاد!

در پيکار تيم های پيشتاز و قعرنشين، دو تيم ۳۵ دقيقه آخر و وقت تلف شده را ده نفری به پايان بردند.


در دقيقه ۳۷ هادی سهرابی از پگاه به هنگام پرتاب اوت، به دليل زدن عمدی توپ به صورت مامانی، کارت قرمز گرفت و در دقيقه ۵۵ محمد نصرتی از پرسپوليس به دليل خطای عمدی روی ژوئل، بازيکن کامرونی تيم پگاه از بازی اخراج شد.


ده نفری شدن تيم رشتی با اخراج نادر دست نشان، سرمربی تيم پگاه همراه بود که به تصميم فغانی، داور مسابقه، اعتراض داشت. پنج بازيکن هم کارت زرد گرفتند.


در نيمه دوم پرسپوليس در حالی بازی تهاجمی برای جبران گل خورده را پيش گرفت که ياران تيم پگاه، به ويژه نظرمحمدی، دروازه بان، به خوبی در برابر سرخپوشان دفاع کردند.


مهاجمان تيم پرسپوليس نيز روز ناموفقی را پشت سر گذاشتند تا پگاه نخستين پيروزی خانگی را با شيرينی برتری بر پيشتاز تجربه کند.


در نيمه دوم پرسپوليس در حالی بازی تهاجمی برای جبران گل خورده را پيش گرفت که ياران تيم پگاه، به ويژه نظرمحمدی، دروازه بان، به خوبی در برابر سرخپوشان دفاع کردند.

در اين مسابقه کار عالی مردان خط ميانی تيم پگاه مانع شکل گيری تيم پيشتاز برای حمله نتيجه بخش به تيم ميزبان شد.


پافشاری سرخپوشان پايتخت به ارسال توپ های بلند از دو جناح بر روی دروازه پگاه تا پايان بی نتيجه بود.
اما نه شکست پرسپوليس در پيشتازی اين تيم اثر داشت و نه پيروزی پگاه در قعرنشينی اين تيم!


در همین حال، در هوای سرد مشهد تيم رده دومی سپاهان دو بر يک مغلوب ابومسلم شد.


محمد حسينی در دقيقه ۱۵ به ميزبان برتری داد و با اين که در دقيقه ۷۵ علی حقدوست از تيم ابومسلم دو اخطاره و اخراج شد و حسين پاپی در دقيقه ۷۸ بازی را به تساوی کشاند، بار ديگرمحمد منصوری در فاصله چهار دقيقه به پايان مسابقه به ياران ابومسلم برتری داد.


تيم صبا باتری در روز شکست تيم های پرسپوليس و سپاهان، يک بر صفر پيکان را در ورزشگاه ايران خودرو شکست داد و جايگاه خود را در رده سوم محکمتر کرد.


عادل کلاه کج در دقيقه ۶۱ تک گل پيروزی بخش تيم صبا باتری را به ثمر رساند.


سايپا نیز در خانه تيم سپاسی شيراز به تساوی يک بر يک رسيد. قهرمان فصل پيش ليگ برتر فوتبال ايران با سايه ای از حال و هوای سال پيش خود در اين فصل بر روی يک زمين لغزنده از باران سنگين، ابتدا در دقيقه پنجم تسليم شليک راه دور محمود محمدی شد و سپس در دقيقه ۲۲ با ضربه سنگين ميلاد زبيدی پور از پشت محوطه جريمه نتيجه را به تعادل کشاند.
سايپا از دقيقه ۶۵ با اخراج مجيد ايوبی بازی را ده نفری به پايان برد.


تيم های راه آهن و برق شيراز در ورزشگاه اکباتان تهران در حالی دو بر دو مساوی شدند که برق به مربيگری محمود ياوری ابتدا دو بر صفر از ميزبان پيش افتاد. مهدی اصغری در دقيقه ۳۱ از نقطه پنالتی و فريد عابدی در دقيقه ۴۸ برای برق گل زدند. اما در دقيقه های ۷۰ و ۷۷ گلهای هادی اصغری راه آهن را از شکست رهانيد.


در فولادشهر اصفهان مسابقه دو تيم ذوب آهن و مس کرمان و در همدان مسابقه تيمهای پاس و شيرين فراز کرمانشاه بدون گل به پايان رسيد. محمود فکری بازيکن شيرين فراز در دقيقه‪ ۷۷ ‬ از زمين اخراج شد.
در رويارويی دو تيم جنوبی، صنعت نفت آبادان درخانه اش سه بر دو مغلوب استقلال اهواز شد. در مسابقه رفت دو تيم در اهواز صفر بر صفر شده بودند.


در مسابقه پرگل آبادان ميلاد می داوودی در دقيقه های ۱۶ و ۵۵ و رضا طاهری در دقيقه۳۷ برای استقلال گل زدند و گلهای تيم صنعت نفت توسط سعيد حلافی در دقيقه ۵۰ و لئوناردو پيمنتای برزيلی در دقيقه ۹۰ از نقطه پنالتی به ثمر رسيد. می داودی و پيمنتا اکنون با ۱۰ گل زده در صدر گلزنان ليگ برتر همنشين محسن خليلی شدند.


در جدول رده بندی تيم های پرسپوليس، سپاهان و صباباتری به ترتيب با ۳۹ ، ۳۲ و ۳۲ امتياز پيشتاز هستند و تيمهای ابومسلم، ملوان و استقلال اهواز و استقلال تهران به ترتيب در رده های چهارم تا هفتم.
تيمهای ساپيا، ذوب آهن، صنعت نفت، شيرين فراز و پگاه قعر نشين هستند.


۲۸ بازيکن برای بازی ۱۰ بهمن با کاستاريکا


در حالی که حرف وحاشيه برای حضور خاوير کلمنته به عنوان سرمربی اسپانيايی تيم ملی بسيار است و حتی خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی از احتمال لغو قرارداد از سوی کلمنته را خبر داده و فدراسيون فوتبال آن را تکذيب کرده است، اسامی ۲۸ بازيکن برای مسابقه با تيمهای کاستاريکا و سوريه از سوی فرداسيون فوتبال ايران اعلام شد.


تيم ملی ايران در روز چهارشنبه دهم بهمن با تيم ملی کاستاريکا مسابقه می دهد و سپس روز هفدهم بهمن بازی اول تيم ملی ايران در راه جام جهانی با تيم ملی سوريه در ورزشگاه آزادی تهران انجام خواهد شد.
دعوت کننده ۲۸ بازيکن تيم ملی « کادر فنی » تيم ملی اعلام شده است و مدعوين را بازيکنان زير تشکيل می دهند:
عباس محمدی – مهدی رحمتی – مهدی واعظی – وحيد طالبلو – مرتضی اسدی –پژمان نوری – عليرضا واحدی نيکبخت – هادی عقيلی – محمد نصرتی –جلال حسينی – محسن بنگر – هادی شکوری – مهدی مهدوی کيا – حسين کعبی – شيث رضايی – مازيار زارع – ابراهيم صادقی – ايمان مبعلی – آندرانيک تيموريان – مهرزاد معدنچی – مسعود شجاعی – علی کريمی – مجتبی جباری – جواد کاظميان – ميلاد می داودی – مهدی رجبزاده – محسن خليلی – علی سامره .


از لژيونرهای ساکن اروپا نام تيموريان و مهدوی کيا در ميان بازيکنان دعوت شده به چشم می خورند که مهدوی کيا در بازی اخير تيم اينتراخت فرانکفورت به دليل مصدوميت حضور نداشت و تيموريان مدتهاست که در ميان بازيکنان ذخيره بولتون هم جايی ندارد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG